עיסויים

זה נעים, חשוב, מחבר ובריא- עיסוי תינוקות הינה פעולה קלילה שעושה כ"כ הרבה. עם זאת יש לדעת כיצד לגשת אליה ועל מה להקפיד.
חיבור- עיסוי תינוקות
כבר שנים ידוע שמגע הנו צורך בסיסי של תינוקות ולא רק על מנת לחוש נאהבים אלא ממש בשביל לחיות. אז נכון שרוב התינוקות מקבלים מגע ואף חיבוקים, אך מסתבר שניתן לעשות יותר והכוונה היא שממש ניתן להעניק להם עיסוי. עיסוי תינוקות זה לא רק נעים להם ומפתח אצלם תחושת ביטחון, אלא גם מקרב ועושה בונדינג בין התינוק להורה. העיסוי אינו מצריך מאמץ פיזי מההורה, אלא רק את הסכמתו של התינוק ומעט זמן. לרוב נהוג להעניק את העיסוי עד גיל זחילה וניתן לקבל על כך מידע בקורסים מעשיים ועד צפייה בסרטוני הדרכה ביו טיוב.
כל הסיבות
כיום יש בשוק מגוון סדנאות ואפילו כאלו בעלות מחיר מינימאלי מטעם קופות החולים מבית הרפואה המשלימה. טיפול זה מאוד פופולרי כיוון שהוא קודם כל יוצר זמן איכות, שנית כי הוא נעים ומפנק, שלישית כי הוא בונה ביטחון ולבסוף כיוון שהוא מקנה תחושת רוגע בסיסית ומאוד חשובה להתנהלות הכללית של התינוק במהלך היום.
תקשורת
למרות שתינוקות עדיין לא יודעים לדבר באופן מילולי, אין זה אומר שהם אינם יודעם לתקשר. ע"י הבעות הפנים ושיתוף הפעולה ניתן להבין מתי העיסוי נעים לתינוק ומתי הוא איבד עניין ומיצה זאת. כמו כן על מנת הקשבה ותשומת לב פשוטה ניתן להבחין מה יותר נעים לו. כמו כן הוא תמיד יכול להתחיל לבכות ואז ברור שאין הוא מרוצה. חשוב להיות קשובים ולהפסיק כשהוא מסמן וזאת על מנת שהאמון יהיה דו צדדי והוא ירגיש שמבינים אותו ומכבדים אותו.
מספר דגשים
כאשר עושים עיסוי תינוקות יש להשתמש בחומרים ייעודיים. רבים בוחרים בשמן שקדים על מנת לעשות מסאז' כיוון שהוא גם מותאם לעור התינוק וגם מכיל חומרים מזינים. בנוסף יש להקפיד על הורדת תכשיטים מכפות הידיים ולחמם אותן מעט לפני שמניחים אותן על גוף התינוק. אין להתחיל מיד אלא יש להשהות בהתחלה את הידיים במרכז הבטן, להעביר לתינוק אהבה ואז אם רואים שהוא אינו מתנגד להמשיך את  העיסוי. לבסוף יש להימנע מאזור עמוד השדרה ולוודא שגם אם מתחברים לכך.