מיילדת

החדר בו הקסם קורה- חדר לידה. מה קורה בו, מה הוא מכיל, מי מורשה להיכנס אליו ועוד. כל הדברים על חדר קטן ומאוד מאוד חשוב.
חדר לידה
החדר בו הכול קורה, החדר בו התינוק שלכם יוצא אל אוויר העולם ואתם זוכים לעשות היכרות מתוקה, קסומה וראשונית עמו. חדר הלידה הוא המקום אליו יש להגיע על מנת להתחיל בהליך הלידה. מקום זה לרוב יכיל מיטה, חדר אמבט, שירותים צמודים, צוות רופאים בסמיכות ופרטיות. אל חדר זה מוטב להגיע כאשר הלידה מתקדמת ומומלץ להימנע להגיע אליו בצירים הראשונים, אחרת מדובר על המתנה ארוכה. עם זאת יש מקרים בהם נשים כבר יולדות בדרך אל חדר הלידה אך פה כבר מדובר בצרת עשירם – שאלו יהיו הצרות שלכן.
תכולה
לרוב לא נהוג להכניס אל חדר לידה יותר מ2/3 אנשים שקרובים אל היולדת. לרוב האישה בוחרת להכניס אל החדר את בן הזוג ואולי גם דולה. עיקרון זה מוקפד על מנת שהמיילדת תוכל לעשות את עבודתה ללא יותר מידי הפרעות, ועל מנת שהיולדת תרגיש בנוח ועם ספייס. לרוב חדר לידה אינו מקום של ישיבה רגל על רגל אלא מקום בו האישה בתהליכי צירים ועל הבעל לנסות לתמוך בה ככול האפשר.
חדרים הוליסטים
כיום ניתן למצוא בכול בית חולים גם חדר לידה יותר מפנק ומרווח שמכיל כדור פיזיותרפיה, ג'קוזי ומיטה עם מספר אופציות לתמיכה וזאת על מנת לאפשר לאישה שבוחרת בלידה טבעית את כל האמצעים שיתמכו ויקלו עליה. כך שניתן לעשות ג'קוזי, לשבת על הכדור, להלך בחדר וכדומה. חדר זה לא ניתן להזמין אך אם הוא פנוי ניתן לקבל. עם זאת גם בחדר לידה רגיל ניתן לעבור לידה טבעית הכול תלוי ברצון אישה.
תחנה שנייה
לאחר שהלידה מתבצעת והאפרוח הקטן בוקע, נהוג להעביר את האישה, התינוק והבעל אל חדר ביניים. בחדר זה זוכה המשפחה המאושרת להתאחד, מתבצעת הנקה ראשונה ואז יש להחליט אם הולכים לנוח ושמים את התינוק בחדר התינוקות או שמה מבקשים לשהות עמו כל הזמן ועל כן מרגע זה נמצאים ביחד. נשים אשר נמצאות בהיריון הראשון נוהגות לפקוד את בתי החולים, לבקר בחדר הלידה וכך הן זוכות להכיר את סביבת הלידה, להתרגל אליה, ולחוש יותר ביטחון.