יועצות הנקה

הן שם בשביל לעזור, לייעץ, להכווין ולתמוך באחד השלבים הכי חשובים בהתפתחות וביחסים שבינך לבין תינוקך. יועצות הנקה עושות את ההבדל הין יניקה מוצלחת לכזו שאינה עובדת.
בחירת יועצות הנקה
בדומה לסיטואציה של דולה גם בחירה של יועצת הנקה צריכה להיעשות מהבטן. הנקה הנו דבר כה טבעי ואם זאת כה רגשי ואישי. על כן על אישה שמבקשת למצוא עזרה להניק נכון את הפעוט שלה צריכה להרגיש נינוחה ורגועה עם היועצת. רק כך ניתן לייעל את ההליך ולעשות וי על המשימה. עוד קריטריון שמשפיע על בחירת יועצת הנקה הוא הרזומה שלה. אין להתעלם מכך שככול שליועצת יש יותר ניסיון, כך היא יותר תדע לזהות בעיות, לקלוט את התינוק ולהציע פתרונות מועילים. חשוב כמובן לבחור יועצת הנקה מוסמכת IBCLC או בהסמכה של משרד הבריאות.
תמיכה מלאה
עד כמה שחשוב שתינוק ינוק, על יועצת הנקה לדעת גם מתי להבהיר לאם שאין כל רע בלתת בקבוק. לעיתים השפיות של האם יותר חשובה מהכול ועל כן אם ההנקה אינה מתאפשרת, אין ללכת עם הראש בקיר ובמקביל יש להקל על האם כך שלא תחוש רגשות אשמה. על כן תפקידה של היועצת להיות שם גם עבור מצבים שכאלו, גם עבור אימהות שרוצות ואינן מצליחות. אנושיות הנו שם המשחק ועל כן על יועצת מקצועית לדעת לנתב בין נתינת טיפים שיובילו להנקה מלאה לבין רגישות למצב בו  יש להרים ידיים תוך תמיכה מלאה באם.
ציוד
לרוב נהוג שהיועצת מגיעה אל בית המשפחה, כך שהיא מצליחה לראות את האם והתינוק בסביבה הבטוחה שלהם ובשגרה הקבועה שלהם. היועצת אינה תגיע בידיים ריקות אלא לרוב תישא עמה מספר דברים. ראשית את הידע והניסיון שלה. לאחר מכן יש לה חומר עיוני במגוון נושאים, ולאחר מכן ניתן למצוא אצלה גם מבחר ציוד כגון פטמת סיליקון, משקל לתינוק, חזיות הנקה, כרית הנקה וציוד נוסף שיכול לתמוך בהנקה ולהקל על האם המניקה.
מילה קטנה
פעם משפחות חיו בחמולה כך שברגע שלאם טרייה הייתה שאלה, ישר היה לה אל מי לפנות על מנת לקבל עזרה. כיום המצב שונה ועל כן יש יועצות הנקה אשר מאפשרות את השלמת המידע הנחוץ. לעיתים כל שצריך הוא הכוונה או מילה קטנה וחוזרים למסלול, נמצאים במקום של הנקה חשובה, מזינה ומהנה.