הכנה ללידה

הכנה ללידה. כולנו יודעות ומסוגלות ללדת ללא הכנה כמו שהטבע יצר אותנו. יחד עם זאת בעידן המודרני, אנחנו לעיתים רבות רחוקות מאוד מהחוויה הטבעית העתיקה. לכן מומלץ בחום להתכנון ללידה, לדעת מה האפשרויות שעומדות בפנייך, להכיר את הזכויות שלך, להכין את הגוף ואת הזוגיות לקראת השינוי הגדול הז בחייך ובעיקר להתכונן רגשית ומנטאלית לקראת הבאות. מומלץ לפנות לאחת ממדריכות ההכנה ללידה שבמתחם המומחים ולקבל את ההכנה הטובה ביותר עבורך. לידה מהנה ומעצימה!
לשאוף ולנשוף, קורס הכנה ללידה הינו כלי שעוזר להתכונן לרגע המיוחל, מציג כלים להתמודדות, מהווה זמן איכות בין שני בני הזוג ובונה תחושת ביטחון.
הכנה ללידה- שקט נפשי
"הכנה ללידה" הנו מושג ששגור בעיקר אצל נשים אשר חוות היריון ראשון. לרוב נשים אלו ובני זוגן חווים חוויה שאין שנייה לה כך שהם מרוגשים, מתרגשים ועם הרבה סימני שאלה. על מנת להגיע אל רגע הלידה עם יותר ביטחון, באופן יותר רגוע ועם יכולת לקבל החלטות מושכלות, מוטב לעבור קורס הכנה. קורס זה ניתן לעבור באופן פרטי וניתן לערוך באופן מסובסד. כמו כן יש קורסים שנפרשים על פני מספר שבועות ומנגד יש קורסים שנערכים באופן מאוגד לאורך של שלושה ארבעה ימים.
החלטה
לא פעם זוגות מתלבטים האם יש צורך בקורס הכנה והאמת היא שאין תשובה אחת נכונה. התשובה הנכונה היא שאם מרגישים צורך, אז כן יש ללכת, גם אם בדיעבד מרגישים שלא נלמד יותר מידי. לעיתים יש ללכת לקורס הכנה רק על מנת לחוש ביטחון ולדעת לעבר מה הולכים. לדוגמה, בקורה הכנה ללידה נהוג להציג את שיטת הנשימות. נשים רבות מעידות שכאשר הגיע הרגע הן לא הצליחו לבצע את מה שלמדו, אך עם זאת עצם הידיעה שהן חשבו שהן מחזיקות בכלי פרקטי, תרם לביטחון ומכאן שבאופן עקיף להצלחת הלידה.
חומר הלימוד
חומר הלימוד של קורסי הכנה לרוב חוזר על עצמו. לרוב לומדים על סימני צירים, על מהלך הלידה, על דרכים להתמודדות, מועבר דמיון מודרך, ניתנים מעט הסברים פיזיולוגים וכדומה. נשים שמרגישות שהקורס לא התמקד כפי שקיוו, תמיד יכולות להשלים פערים ולקבל עוד מידע ע"י  קריאת חומר עיוני אשר ניתן למצוא בקלות באתרי האינטרנט ובלא מעט ספרים. כמו כן ניתן להיעזר גם בדולה או לשאול חברה טובה ואפילו את אחות ההיריון.
איפה הבעל בכל הסיפור
אל קורס הכנה ללידה נהוג שהאישה מגיעה בליווי הבעל, גם אם רוב המידע הוא עבור האישה. לא פעם העובדה שהבעל נמצא תורמת למערכת הזוגיות, עוזרת להטמיע את המהלך המופלא ומשרה תחושת ביטחון אצל האישה כמו כן הבעל לומד כיצד ביכולתו להקל על אשתו, מבין יותר לעומק מה עובר עליה ואף נפגש עם בעלים נוספים אשר גם חווים נשים הורמונליות ולומד להתמודד עם השאלות שעולות לו והשינויים שעוברים על אישתו.