דולה

דולה היא למעשה תומכת לידה. בהכשרתה דולה מחזיקה בידע רב בכל הנוגע לתהליך ההיריון ובמקביל גם יודעת כיצד לסייע לאישה בעת הלידה. התמיכה היא הן רגשית והן מתחום הטיפול המשלים. במתחם המומחים תוכלו למצוא דולה שתעזור לכם בכל תהליך ההריון ותסייע לכם בעת הלידה.
היא תומכת, מרגיעה, מנחה, מקלה, משרה תחושת ביטחון ובעלת ניסיון. דולה היא האישה שתלווה אותך לאורך חודשי ההיריון ועד צאת התינוק לאוויר העולם.
תפקידה של דולה
הרבה נשים בהריון מתלבטות עם מי להגיע אל חדר הלידה. יש נשים שמאוד חשוב להן שהבעל יהיה, יש נשים שאינן רוצות את הבעל באזור, יש נשים שרוצות את ליווי האם, יש נשים אשר בוחרות מראש את המיילדת ויש נשים אשר מבקשות לצרף דולה אל חדר הלידה. דולה הינה אישה אשר תומכת ביולדת במספר מישורים. קודם כל דולה היא אישה אשר מחזיקה בידע רב בכל הנוגע לתהליך ההיריון ובמקביל גם יודעת כיצד לסייע לאישה בעת הלידה. כך שמצד היא תומכת באופן פיזי ומצד שני היא תומכת באישה באופן נפשי לכל אורך החודשים ועד מספר שבועות לאחר הלידה.
תמיכה נפשית
הרבה נשים בהריון הראשון אינן יודעות למה לצפות, מה לעשות במצבים שונים, כיצד ניתן להקל על כאבים ומהי התגובה הנכונה. כך שכמה שהן אוהבות את הבעל שלצדן, אין תחליף לאישה אשר מכירה את כל התהליך באופן קרוב ועם ניסיון רב. על כן אישה אשר מתחברת לרעיון של דולה, מוטב שתתחבר אל הדולה עוד בחודשי ההיריון הראשונים כך שהיא תקבל תמיכה נפשית ופרקטית לאורך כל הדרך. בנוסף כאשר יש היכרות יותר ארוכה, כך האישה יכולה יותר לסמוך על הדולה ועל כן כאשר רגע הלידה יגיע, היא תרגיש עם יותר עם ביטחון ומוגנת.
בחירה
אם פעם דולה הייתה הגדרה שאנשים עיקמו את הפרצוף לשמע האופציה, הרי שכיום תפקיד הדולה מאוד מוכר וקשה למצוא אישה בהריון שלא שקלה את האופציה. יותר ויותר נשים פונות אל אופציות הדולה לטובת הקניית הרגשת ביטחון. אך על מנת לבחור נכון, יש לעבור על מספר אופציות ולבחור לפי הרזומה של הדולה, והכי חשוב לפי תחושת הבטן. מאוד חשוב שתהיה התחברות אישית אל אותה אישה, כי רק כך ניתן למקסם את העזרה שלה.
סיבות
לבחור מילדת בבית חולים זה די מסובך ואף פעם אין ביטחון שהיא תהיה במשמרת וגם פנויה. על כן נשים אשר רוצות לשלוט בנעשה יצרפו דולה. כמו כן דולה יכולה לעזור רבות בשלב הצירים, תדע כיצד להנחות את האישה ולתמוך בלידה טבעית, כיצד להקל את הכאבים, כיצד לפנות אליה ולתזמן מתי לצאת אל בית החולים.