קתרין הייגנס – האישה שמאחורי החזון

הרבליסטית מוסמכת, מייסדת ונשיאה של חברת  'Motherlove' עשבי מרפא

אני רוצה לספר לכן על האישה שעומדת מאחורי 'Motherlove'. זהו סיפור חיים מרתק ונפלא על אישה נדירה ומפעל חיים שעזרה למאות אלפי נשים ברחבי העולם. הייגינס היא כיום הרבליסטית מומחית בעלת שם עולמי, עם 35 שנות נסיון אישי ומקצועי, מרצה, מחברת ספרים בתחום הרבליזם והמייסדת ומי שעומדת מאחורי החזון של חברת 'Motherlove' צמחי במרפא.

כמו בכל סיפור של אישה מצליחה, ניצני הצלחתה טמונים כבר בראשית דרכה, כבת למשפחה של רופאים, חוקרים ואנשי מדע הטבע.

ראיון עם קתרין הייגנס, האמא של motherlove:

סיפורה של הייגנס מתחיל עוד בצעירותה, כשהייתה מופקדת על טיפוח הגנים הנפלאים שסבבו את את ביתה. משפחתה ומרקם חייה היוו את הבסיס לתשוקתה אל חקר עשבי המרפא. בשנות ה-60 המאוחרות, בעת שהייתה סטודנטית באוניברסיטת קולורדו, קרה המהלך ששינה את חייה של הייגנס באופן דרמטי, כשלקחה קורס מבוא לזיהוי עשבים וצמחי מרפא אכילים.

בעקבות הקורס, החלה הייגנס לשלב עשבי פרא כגון שן הארי, סרפד ואחרים בתזונה היומיומית שלה. בתחילת שנות ה-70 גבר העניין של הייגנס בנושא והיא החלה לגדל ולרקוח תמציות על בסיס עשבים לטיפוח העור ולרחצה. שיא התמזגותה של הייגינס עם הטבע היה כאשר עברה לגור בטיפי (אוהל אינדיאני) מוקפת בפרחי בר ועשבים , שם קיבלה את השראתה ולמדה להנות מנפלאות הטבע.

כשהייתה הייגנס בהריון עם בנה, אספה צמחים מהרי הרוקי אל ביתה כדי להכין תמציות תה, שמנים ותמציות אמבט, בכדי לתמוך בעצמה במהלך ההריון, בלידה ובהנקה.

הצלחתם המופלאה של המוצרים הביאה את שכנותיה וחברותיה לדרוש ממנה שתרקח עבורן מהתמציות 'הסודיות' שלה. ההמלצות על מוצריה עברו מאישה לאישה והיו לשם דבר. הביקוש הנרחב למוצריה והדרישה לקורסים בהוראתה בתחום – היו למעשה הזרעים שהחלו לנבוט לקראת רעיון לליין מוצרים עבור מה שתקרא לימים חברת  'Motherlove’.

ב 1990, כשהייתה הייגס בהריון עם בנה השלישי, נולדה רשמית חברת'Motherlove’  עשבי מרפא.

כיום, הייגינס היא הרבליסטית מומחית בעלת שם בארה"ב ובאירופה, מרצה בכירה בתחום באוניברסיטת קולורדו ומחברת של ספרים בנושא. הייגנס הייתה גם דוברת אורחת עבור כמה אירגונים משמעותיים בארה"ב בתחום, כגון ליגת לה לצ'ה ואיגוד בתי המרקחת הטבעיים בארה"ב, והשתתפה כאורחת קבועה תכניות רדיו וככותבת מאמרים לעיתונים מקצועיים. עם 30 שנה של נסיון אישי ומקצועי מאחוריה, היא ממשיכה להשתתף בהרצאות, סמינרים וכנסים של יועצות הנקה ומיילדות ברחבי ארצות הברית.

הוראתה מתמקדת בהעצמה דרך ידע – הייגנס דוגלת בכך שאם נדע ליהנות מהצמחים שמעניק לנו הטבע, ונדע לשלב את השימוש בהם עם אחריות סביבתית – נוכל להביא לצמיחה אישית והרמונית. אני מצדיעה לנשים פורצות דרך שמצאו איך לשלב בין אהבתן לעיסוקן ותרומה לחברה תוך שמירה על ערכים ברורים חברתיים וסביבתיים.