טיפים לעיסוי תינוקות

עיסוי לתינוק הוא דרך נוספת לעורר מגע אינטימי בינך לבין תינוקך, להגביר את הביטחון העצמי שלו ושלך, לתת לו תחושת גוף ומסוגלות ופשוט לאפשר לשניכם לחוות אהבה.

ריכזתי עבורך טיפים מתוך האתר בייבי או בייבי ומעט מניסיוני האישי.

מתי הזמן הטוב ביותר לעיסוי?

חפשי את הרגע הנכון שבו תינוקך שבע, עירני, נינוח ופתוח לחוויות חדשות. אני נוהגת לפנות בקול המיוחד הזה שאני שומרת לתינוק שלי אם הוא מוכן לקבל עיסוי מפנק, את תגלי כמה מהר תקבלי תשובה. זה יכול להיות ציוץ מרוצה, או מבט מחויך- את כבר תדעי. לפעמים במקום כן תקבלי סירוב. תני לו את הזמן להסתגל והציעי לו שוב כעבור מספר דקות. לרוב הוא ייענה בשמחה.

היכן להתחיל?

לכל תינוק יש את ההעדפה שלו, איזורים בגוף שבהם הוא רגיש יותר או פחות. הרגליים מורגלות במגע בעקבות החלפות החיתולים, כך שלרוב המגע בהן מתקבל בהסכמה ובהנאה. תנועת חליבה של הרגל מבסיס מפרק הירך ועד לקרסול נעימה וחביבה על מרבית התינוקות. השתמשי בכל כף היד, בתנועת יד עוקבת יד.

את כף הרגל ניתן לעסות עם האגודלים לאורכה ולרוחבה, ובתנועות מעגליות בין הכריות. את האצבעות את יכולה למולל קלות אחת אחת בקצות אצבעותייך. את תגלי שמגע זה מעורר ומדגדג את תינוקך. אני נוהגת לעסות את כפות הרגליים בזמן הנקת יום, כשאני מעוניינת להשאיר את תינוקי עירני.

`

הפנים הם איזור בעל תחושתיות גבוהה. השתמשי בקצות אצבעותייך כשאת מציירת לב באופן סימטרי עם שתי ידייך – המתחיל במצח אל הלחיים ומסתיים בסנטר. רכני כלפי ילדך, כך שעינייך יהיו בגובה העיניים שלו וכך תעניקי לו תחושת ביטחון.

כשתינוק שוכב על בטנו הוא יכול להיות רטנוני, כי הדבר כרוך במאמץ. העמידי מולו מראה והוא יסתקרן כלפי הפנים שניבטות אליו. מחקרים מוכיחים, כי התמונה אליה תינוקות מגיבים באופן הכי פעיל היא פנים אנושיות. זו ההזדמנות לנוע עם כפות ידייך בכיוונים מנוגדים לרוחב גבו ולתת לו תחושה של הגפיים שלו.

הכי חשוב זה לזרום…

עיסוי לתינוק לא חייב לקרות בפעם הראשונה לכל הגוף, הוא לא חייב להתקיים בכל יום ואין תנועה  אחת שנכונה לכולם – מדובר בגילוי הדדי . לתינוקך כמו לאדם מבוגר יש העדפות ואין טובה ממך לגלות אותן יחד איתו. עבור בן זוגי זו הייתה הזדמנות נפלאה לייצר קרבה, אני לימדתי אותו את התנועות הבסיסיות ומשם הם המשיכו לבד לגלות מה טוב להם.

איך ממשיכים?

כאן אני מציעה לך אחת משתי האפשרויות, תלוי בהעדפותייך האישיות. אם את יותר נוח לך לבד באינטימיות הביתית, את יכולה לרכוש DVD לעיסוי תינוקות או ספר הדרכה, רובם טובים מאוד. אם יציאה מהבית היא פעילות עדיפה עלייך אז המלצתי הטובה ביותר היא להצטרף לאחד ממפגשי הבוקר באיזור מגורייך, שבהם מדריכים על עיסוי תינוקות. זה יאפשר לשניכם זמן איכות, שאינו כרוך במילוי הצרכים שלך או שלו. את תמצאי בחברת אמהות שחולקות את הבעיות והשמחות שלך ומהר מאוד תגלי שיש למפגשים האילו ערך נוסף עבורך.

`

בנימה אישית: הכי חשוב לי שתדעי שלא משנה עד כמה את מעסה "טובה"  והאם את מבצעת את התנועות "נכון".  עיסוי תינוק זה זמן תקשורת, ביחסים שאין בהם שפה ורק מילוי צרכים שלו על ידך, עיסוי יכול להיות זמן בילוי משותף ומהנה לשניכם. יש לך המלצות או רעיונות בנושא? זה חשוב לנו! תכתבי בלוג לחברות של ניקה או תגיבי כאן. שלך באהבה, ניקה

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

1 תגובה אחת "טיפים לעיסוי תינוקות"

קישור חוזר | RSS תגובות

קישורים נכנסים

  1. Baby baby oh baby ron| מניקה | מאי 21, 2010

הוסף רשומת תגובה