20 סיבות להניק בכל מקום ובכל זמן

מדי פעם אנחנו נתקלות בעוד ידיעה מרגיזה על נשים שהתבקשו לכסות את עצמן בזמן הנקה או להניק במקום אחר, פחות פומבי.

רק כדי לעשות לכולנו סדר והיגיון, הנה 20 סיבות למה מותר לך והגיוני לגמרי להניק בכל מקום ובכל עת שתרצי

זכויות אדם

כן, זה נשמע בומבסטי- אבל זה בדיוק ככה:

 1. זה לא חוקי לפלות אישה בגלל מינה, הריונה או עובדת היותה מניקה
 2. לומר לאישה להתכסות- בדיוק כמו לומר לה להתפשט- זו דרך לשלוט בנשים
 3. לתינוק יש זכות בסיסית- לאכול. בכל מקום. בכל זמן. פשוט כי הוא רעב. ויש לו זכות לעשות את זה בנוחות, בלי שמיכה על הראש. ובמקום היגייני- לא בשירותים! הזכות הזו גוברת על זכותם של אנשים אחרים לא-להיאלץ-לראות-דברים-שהם-לא-רוצים-לראות.

לוגיסטיקה

 1. מניעת בלבול פטמות בעקבות מעבר משד לבקבוק לסירוגין
 2. פשוט יותר להניק מאשר לשאוב-לאחסן חלב שאוב -להפשיר-לסחוב-לשטוף בקבוקים וחוזר חלילה. ואיפה בדיוק תחממי את הבקבוק בגינה?
 3. גם ככה קשה לאימהות צעירות להניק נכון ולתינוק להחזיק נכון את השד. למה להוסיף על הקושי הזה את ההתעסקות ב"מה מציץ" או "מה חושבים מסביב"?
 4. למה לדאוג איך תאכילי את התינוק  או כמה גודש ייווצר בשדיים במידה ונשארת איתו בחוץ יותר זמן ממה שתכננת?
 5. לילדים היותר גדולים שלך מגיעה אמא שיוצאת איתם לכל מקום- לבריכה, לגינה, לביה"ס- ולא תקועה בבית כי היא צריכה להניק בפרטיות לאורך כל שעות היום
 6. את בתור בקופ"ח או בכל מקום אחר- למה שתאבדי את מקומך רק כי נאלצת לזוז למקום אחר כדי להניק?
 7. למה מגיע לך להסתובב עם חלוצה רטובה מדליפות חלב בעקבות הבכי של תינוקך?
 8. כדי שלא תנטשי את החברה שלך ליד השולחן בבית הקפה בדיוק באמצע שיחה מעניינת רק כדי לרוץ להניק בפרטיות במשך 20 דקות
 9. הנקה רציפה ותכופה היא המפתח לאספקת חלב סדירה ושופעת
 10. כסף כסף כסף- לחסוך את ההשקעה ברכישת בקבוקים, משאבה, פורמולה, כיסויים

סיבות חברתיות:

 1. כדי לאפשר לנשים להמשיך להיות חלק מהחברה הכללית גם כשהן מניקות
 2. כדי למנוע בכי מיותר של תינוקות שמבקשים לינוק ונאלצים לחכות עד שאמא תמצא מקום פרטי, או תתארגן על בקבוק או תכסה את עצמה
 3. הנקה זה לא משהו שצריך להסתיר. זה נורמלי. טבעי.
 4. לרוב הנשים כיום לא הייתה הזכות לראות אמא או אחות או דודה מניקות. כשאת מניקה, נשים אחרות לומדות ממך. את מהווה השראה עבורן.

ועוד: פשוט כי…

 1. זה מה שתינוקות אוהבים
 2. הנקה זה יפה. יש יותר אנשים שנהנים לראות תינוק יונק מכאלה שנגעלים מהמראה.
 3. אסור שאימהות יושפלו או יובכו בשעה שהן עושות את הדבר הכי בריא שיכול להיות עבור תינוקן

כל אחת מהסיבות הללו מספיקה כדי להמשיך להגן על זכויות האימהות המניקות והתינוקות היונקים, וכל אחת מהסיבות הללו יותר חשובה מהתירוץ של המתנגדים "איכס, אני לא רוצה לראות".

אלה הסיבות ברשימה שלנו.

איזו מהן נראית לך הכי מוצדקת?

מה יש לך להוסיף לרשימה?

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

12 תגובות "20 סיבות להניק בכל מקום ובכל זמן"

קישור חוזר | RSS תגובות

 1. מאת הילה:

  בעיני הנקה זה דבר יפה ומדהים, אבל אני לא מצליחה להבין למה נשים רוצות לחשוף שדיים בכל מקום ציבורי. למה שאנשים זרים יראו אזורים אינטימיים בגוף שלי? עם כל התעמולה בזמן האחרון נראה כי זה לא טבעי ולא בסדר שאישה מתכסה בהנקה. אז נכון שבעולם של פריצות קשה לשמור על צנעה, אבל לדעתי הצנעה אמורה להיות חשובה לאישה עצמה בלי קשר למה שאחרים אומרים. ומעבר לכך הנקה זה קשר אינטימי בין האם לתינוק, נכון שגם לאמא יש חיים וזה לא תמיד אפשרי, אבל אם אפשר להתייחד כמה דקות לבד עם תינוקך, לשוחח עימו ולהרעיף אהבה, מה יותר טוב מזה?

 2. מאת אסתר:

  אני אוהבת להניק

 3. מאת מעיין:

  הנקה בעיניי ובעיני התינוקת היונקת הנוכחית שלי זה דבר מקסים וקסום,
  אך זה לא סותר להצניע את האזור בשמיכה דקה ללא צורך להתחבא בשירותים. ניתן להפנות גב או צד בבית קפה ולהמשיך בשיחה או בארוחה.
  כך עשיתי ואף אחד לא נפגע.
  בהצלחה!

 4. מאת שמרית:

  הנקה זה דבר מדהים! יפה! טבעי! ואינטימי… כן כן תתפלאו אינטימי… נכון שמבחינת הצורך של התינוק זה אוכל ובקבוק לכל דבר אבל זה עדיין מצב מאוד אינטימי ביני לבין התינוקת המדהימה שלי… מצב וצורך שאין ברצוני לחלוק עם כל העולם… מלבד זה שמה לעשות שהתינוקת המדהימה הזאת בכל זאת יונקת מהשדיים שלי! לא נראה לי שאשה מניקה תחשוף את שדיה סתם כך בלי סיבה לכן זה נראה לי אבסורד לעשות את זה כשמניקים.. בלי קשר לצניעות או אפלית נשים כמו שנראה לי נורא שילדים קטנים בני 3 ומעלה הולכים ערומים נראה לי נורא לשלוף שדיים בכל מקום בלי להסתיר… יש כל כך הרבה פתרונות מפינות הנקה אינטימיות ונקיות ואם אין כאלו אז בהחלט אפשר להצניע עם חיתול בד או סינר הנקה וכן גם לשאוב ולתת בקבוק זה בסדר גמור הרי הצורך להניק הוא צורך להתחבר לתינוק שלך ואיך בדיוק מתחברים אליו באמצע קניון הומה אדם באמצע שיחה עם חברה?

 5. מאת מיטל:

  הסיבות נכונות והגיוניות לחלוטין, אך לדעתי צריך להתכסות מפאת הצנעה. נכון שזה טוב לך ולתינוק אך זה לא אומר לחשוף את הגוף בדיוק כמו שרישה שאינה מניקה לא תעשה זאת! לי יש חצאית עד הברך שמשמשת לי כסינר הנקה מסתירה, קלילה ונוחה ולא גורמת אי נוחות לי ולסובבים אותי. ממליצה בחום! בריאות ושמחה לכולן

 6. מאת שמרית:

  אני מסכימה עם כך שהנקה זה דבר מדהים וגם אני בעצמי מניקה כבר קרוב לשמונה חודשים יחד עם זאת, כאישה מניקה נתקלתי במקרים שהובכתי. בעת ביקור חברים, הייתה אמא מניקה ששלפה את השד תוך כדי דיבור עם בעלה של חברתי. לאורך כל השיחה, ראו לה הכל והיה מצב מביך שבו בעלי צפה בדבר והובך. כמו הרבה דברים בחיים חשוב למצוא את דרך האמצע. יש סינרי הנקה או שניתן כפי שטענו קודם להתייחד עם התינוק ולהניק בצד ולא תוך כדי שיחה עם הסביבה. כמובן שזהו עניין פרטי וכל אחת רשאית להחליט אך יחד עם זאת, אני חייבת לציין שלעתים, חשוב לשמור על הגבול. החזה הוא שלנו ולא כל אחד צריך לראותו.

 7. מאת שני:

  תנסו להניק בתוך מנשא,
  מאז שהתחלתי התינוקת יונקת בכל מקום, בלי ידיעת הסובבים אותי אפילו.
  הפתרון המושלם להמשך תפקוד והנקה.

 8. מאת יעל:

  מה שהכי עצוב, הן נשים מניקות ש״אין להן בעיה עם הנקה״ אבל מצפות שהמניקה ״תכסה את עצמה״. נשים שמביך אותן לראות נשים אחרות מניקות, וגברים דמיקולו שמובכים מאותה סיבה הם סיבה מצוינת למה *לא* להניק. מי שבאמת מעודד הנקה מבין שהנקה זה לא דבר שאפשר לדחות, ובתור אמא שהניקה עם סינר הנקה אני יכולה להעיד שמה שעובד בגיל חודשיים לא תמיד עובד בגיל חצי שנה. נשים מניקות לא ״חושפות שדיים״ הן פשוט מזינות את תינוקותיהם, וכל עוד מסתובבים להם כל מיני מובכים שמגרשים במבטיהם ובהערותיהם נשים מניקות מהמרחב הציבורי- אל תשלו את עצמכם שאנחנו חיים בחברה שמעודדת הנקה. רוצות לעודד הנקה? תנו להניק בשקט, בכל זמן ובכל מקום. כמו שהנקה אמורה להיות.

 9. מאת חגית:

  אני מצטערת אך לעולם לא נפגשתי עם תגובות כאלו או אחרות כאשר הנקתי בציבור. כן בחרתי להתכסות, אך ורק בגלל שכמו שלא אלך עם חזה חשוף בים כך לא ארצה לחשוף את שדיי בפרהסיה גם אם זה כדי להניק את הבייבי שלי. לא קרה שלא הנקתי אותה בכל מקום שהייתי.
  מי שרוצה להניק שתניק ומי שלא לא. לא נראה לי שצריך לומר כל כך הרבה לשם כך.
  אין ספק שזה כיף, נוח, מרזה, מחבר- לא הייתי מוותרת על זה לעולם!!

 10. מאת אביגיל:

  תגובת תומכות מנגד:
  ואם מפריע לי לראות אותך אוכל מולי? זה מביך אותי. תאכל בשירותים!
  למה פרסומות פרובוקטיביות שתלויות לך במסך/מול העיניים/בעת גלישה באינטרנט/בכל מקום, מפריע לך? למה מתי לאחרונה העברת ערוץ כשראיתי אישה לבושה חלקית? העברת ערוץ? יופי אתה יכול גם לעבור מקום/לסובב תראש.

  וגם כי לאף אחד אין זכות או הצדקה הגיונית לדרוש ממני לשנות משהו, אתה זה שמוזמן פשוט לזוז או לא להסתכל. זה כבר בחירה שלך
  אבל להניק זו הבחירה שלי.

  אני אישית מניקה כשאני מכוסה לחלוטין אבל גם בזה יש לאנשים בעיה

 11. מאת שוהם:

  אני באופן אישי מאוד אוהבת להניק, מניקה בהנאה מחוץ לבית, מכסה בחיתול או בסינר הנקה מטעמי צניעות אישיים.
  מי שבוחרת שלא לכסות זאת זכותה האישית והכל בסדר, שכל אחת תעשה מה שנוח לה ומי שלא נוח לו להסתכל שפשוט לא יסתכל. אני באופן אישי לא קיבלתי אף פעם תגובות לא הולמות אך אם הייתי מקבלת הייתי מתעלמת כליל, ממליצה לכולן פשוט לא ל"ספור" אף אחד ול"צפצף" על כל מי שלא נאה לו.
  הנקה נעימה.

 12. מאת עינב:

  אני מניקה בכל מקום. מתי שאפשר היה לכסות כיסיתי. אבל מגיל חצי שנה זה לא הולך. אני לרוב עם חולצות הנקה אבל מאחר ואני מניקה שניים נדירות הפעמים שלא נחשפתי. אם בן הזוג או חברה נמצאים ושמים לב נותנים לי שמיכה ואני מנסה לכסות באמצע. לא תמיד הולך… ולא מעניין אותי מה חושבים. ממש. מידי פעם אנשים נפעמים ומתפעלים. הרגישים יותר הולכים לצד להתפעל בשקט ןלאחר מכן כשאני מטיילת ולא מניקה מספרים על ההתפעלות

הוסף רשומת תגובה