המלצה על תמר מרומי, יועצת הנקה IBCLC

לפני עשרה חודשים ילדתי את בתי. עוד בתקופת ההיריון שני דברים היו ברורים לי, הראשון הוא שאני מתכוונת להניק אותה, והשני הוא שאני צריכה עזרה עם ההנקה. עם ההנקה של ילדי הגדול, כיום בן ארבע, עברתי מסלול ייסורים אשר הסתיים בשביתת הנקה של הילד בגיל שישה שבועות ושאיבה בלעדית עד גיל תשעה חודשים. הפעם הייתי נחושה בדעתי שזה יהיה אחרת.

כבר במחלקת יולדות קיבלתי המלצה חמה מאחת היולדות על מועדון הנקה "חלב אם". היא נתנה לי את מספר הטלפון שלהם ואמרה שהם עושים ביקורי בית. יומיים וחצי אחרי הלידה חזרתי הביתה עם בתי, ובעוד שהתרשמתי כי היא מבחינתה יונקת היטב ומקבלת את כמות האוכל שהיא צריכה, אני סבלתי מכאבי תופת. כל הנקה הרגישה כאילו נועצים בי סכין חד בשד. נכנסתי לאתר הבית של מועדון ההנקה ורשמתי להם את הפרטים שלי והסבר מדוע אני זקוקה לעזרה באופן דחוף. כעבור כשעתיים כבר חזרו אליי בשיחה טלפונית ונקבעה לי פגישה עם יועצת ההנקה אשר עושה ביקורי בית.

ואז תמר מרומי הגיעה אליי.

לאחר בדיקה ראשונית לראות כי אכן הכול בסדר מצידה של התינוקת בכל הקשור ליניקה (שאין לשון קשורה והמציצה שלה תקינה), בשיא הנעימות וסבלנות אין קץ, תמר הייתה לצידי במשך כמה שעות ותמכה בי בזמן ההנקה של בתי, מלמדת אותי כיצד לעשות זאת נכון. היא לא הרפתה והמשיכה לעודד אותי גם כשהייתי מוכנה להרים ידיים. כשדמעות של ייאוש עלו בעיני היא המשיכה לעודד ולהרעיף אליי שבחים על הרצון שלי להצליח בהנקה ועל ההתמדה. לאורך כל הפגישה הראשונה הזו, אשר התרחשה כאמור בביתי, היא הייתה קשובה לקצב שלי ובעוד שלא נתנה לי לוותר, הייתה עדינה ולא דחפה ומיהרה כאשר הייתי צריכה לעצור ולנשום עמוק.

קשר התמיכה נמשך הרבה מעבר לפגישת ייעוץ ראשונה זו. במשך חודש שלם תמר דאגה לשמור איתי על קשר טלפוני/סמס כדי לוודא שהכל בסדר ואני מסתדרת. בשבוע הראשון זה היה ממש על בסיס יום-יומי, ולאחר מכן במרווח גדול יותר. עד שלא הרגשתי שאני "שולטת במצב", היא לא נתנה לי להעלם אל הייאוש ותחושת אי ההצלחה. גם כחודשיים אחרי הלידה, כאשר נתקלתי בשאלה בוערת לגבי ההנקה שלי לאור וירוס שחטפתי, סמסתי לה שאלה, עם התנצלות על כך שאני "מציקה לה", והיא ענתה לי מהר והבהירה לי שאני יכולה לפנות אליה בכל שאלה שאצטרך בכל זמן.

אין באמת מילים לתאר את העזרה והתמיכה שקיבלתי מתמר. אין לי ספק כי העובדה שהיום אני עדיין מניקה את בתי, ונהנת מכל רגע של הנקה, זה אך ורק בזכותה. ואני לא סתם אומרת את זה, בהתחשב בעובדה שיש לי את הניסיון עם הבן הראשון להשוות. גישתה הנעימה, ההתמדה, הנכונות לעזור ולהיות שם בכל זמן ולכל שאלה, העידוד, ההרגשה כי היא מאמינה בי גם כשאני לא האמנתי בעצמי… שוב ושוב מצאתי את עצמי נפעמת מהנכונות הבלתי נגמרת שלה לעזור. ועל כל זה אני אהיה לעולם אסירת תודה.

אסנת קדמי, אמא.

  להכיר את תמר מרומי

  יועצת הנקה IBCLC טוב יותר

  לחצי כאן

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה