המלצה על שרון לובל ליווי מהריון ועד לאחר לידה

21/8/11

את שרון הכרתי עוד לפני הלידה כאשר חיפשתי מדריכת הכנה ללידה. מכיוון שידעתי שנושא ההנקה לא תמיד מגיע באופן טבעי ובקלות ,החלטתי שאעשה כל שביכולתי על מנת להניק. לכן רציתי מדריכת הכנה ללידה שהיא גם מדריכת הנקה. במהלך קורס ההכנה לידה הכרתי את שרון המקסימה, שדאגה לתת את כל המידע והדגישה בפני שידע זה כוח. לפני שפגשתי את שרון חשבתי שאת הלידה אעבור עם אפידורל כמו "כולן", אך שרון הציגה בפני גם דרך אחרת ולידה טבעית פתאום הפכה להיות אופציה.

כאשר התאריך המשוער חלף לו והתחלתי במעקב "הריון עודף" הטלפון הראשון היה לשרון.. לעדכן, להתייעץ וכמובן להירגע מהלחץ….

בשבוע 42+1 ילדתי את אדווה. בלידה טבעית, ללא אפידורל, תוך שימוש בטכניקות שלמדתי משרון.. כשכל מהלך הלידה אני חושבת לעצמי ששרון כל כך צדקה בתיאור שהצירים הם כמו גלים. אין כל ספק שחלק בלתי נפרד מחוויית הלידה המופלאה הזו היא תודות לשרון.

מספר שעות לאחר הלידה הגיע רגע האמת.. ניסיתי להניק אך ללא הצלחה.. אדווה לא הצליחה להתחבר.. היא צרחה, אני נלחצתי, תחושת הכאב התגברה ותחושת התסכול התעצמה.             ידעתי שהזמן קריטי ואין טעם לחכות. הרמתי טלפון לשרון, כ-3 שעות לאחר השיחה שרון כבר הייתה ליד מיטתי במחלקת היולדות. שרון הקשיבה, הדריכה, ייעצה ותמכה בנושא ההנקה בפרט ובטיפול באדווה בכלל. לאחר המפגש הרגשתי בטוחה יותר ורגועה יותר, ידעתי ששרון זמינה לענות בשבילי לכל שאלה.

השתחררנו מבי"ח ,עדכנו את שרון איך אנחנו מסתדרות וכמובן דיווחנו לה בהתרגשות ,לאחר השקילה בטיפת חלב, על העלייה במשקל.

שבועיים לאחר החזרה הביתה נקלענו למשבר.. אני מנסה להניק את אדווה אך ללא הצלחה.. אדווה שוב לא מצליחה להתחבר.. שוב הבכי..התסכול והכאב.. אני מתחילה להילחץ.. מה עושים???טלפון לשרון כמובן.. במהלך השיחה שרון הרגיעה, שאלה, הדריכה והסבירה מה ואיך לעשות ויום למחרת חזרנו לדרך המלך.

אין ספק שפנייה לאשת מקצוע כמו שרון שהיא בעלת ניסיון עשיר, ידע רב, סבלנות ואמפתיה עד אין קץ הפכה חוויה שהחלה מתסכלת וכואבת לחוויה טבעית ומדהימה.                                       אדווה כבר בת שנה וחודש ואני עדיין מניקה…

תודה ענקית

זהר ואשר פרץ, ההורים הגאים של אדווה

פורסם ב:

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה