בלעדי למניקה: פרק מתנה מתוך הספר "חופשת לידה" | נאווה אריאלי

עוד כשהשתחררנו מבית החולים אמרו לי להתקשר ולקבוע תור למקום שאותו אתחיל לפקוד לעתים קרובות, בעיקר כדי שיגרמו לי להרגיש שאני אמא לא מספיק טובה. טיפת חלב. מחוויות שתיארו חברות וקרובות משפחה הצטיירה במוחי תמונה עגומה, שלפיה נדמה היה כי האחיות בתחנות טיפת חלב עוברות קורס מיוחד לערעור ביטחונן העצמי של האימהות הטריות. מול כיתת אחיות עומדת המדריכה, אישה רחבת היקף עם חזה מפואר שכל הווייתה מסורה לפיתוח רגשי אשמה בזולת, ומדגימה את התורה שלמדה בבית אמא.

"בנות הקשיבו, זה חשוב." המדריכה מרימה את קולה בהדגשה. "הביטי אל האם וכווצי את מצחך. אמרי, 'הבן שלך רזה מדי. מה הוא אוכל?'" האחיות רושמות בשקיקה ומביטות במומחית הפוסעת מולן, הלוך ושוב, בצעידה דרמטית. "אם התשובה תהיה 'פורמולה', צקצקי בלשונך בחוזקה ושאלי בתרעומת, 'למה את לא מניקה'?"

התלמידות מרימות את ראשן ממחברותיהן. "ברם," היא ממשיכה בקול רם. "אם התשובה תהיה 'הוא יונק,' אל תתבלבלי ואמרי מיד, 'את חייבת לתת לו פורמולה,' ולהוסיף, 'אין לך מספיק חלב' או 'החלב שלך רזה מדי, את לא אוכלת מספיק?'." אחות קצוצת שיער מהשורה הראשונה מרימה את ידה.

"ומה אם הוא לא רזה מדי?"

"אהה!" המדריכה מרוצה. "שאלה מצוינת. הקשבנה היטב, בנות. אם הוא מתחת לאחוזון 50, הוא רזה מדי. ברור? אם הוא מעל אחוזון 50, הוא שמן מדי, ואז עליכן להבהיר זאת לאם הסוררת שמאביסה את הילד. אם הוא בדיוק אחוזון 50, תשאלו איך זה שהוא עוד לא משמיע קולות. יש שאלות?"

"מה לגבי התפתחות?" שואלת בביישנות אחות נוספת, שחושפת רווח ניכר בין שיניה הקדמיות ומסמיקה.

"שאלה מצוינת," משבחת המדריכה. "אז ככה." היא מתיישבת על השולחן שבקדמת הכיתה וקרסוליה העבים מבצבצים מתחת למדיה הלבנים. "יש טווח התפתחות לכל שלב. אבל כאשר אם מגיעה אליכן עם תינוק יש לזכור שתמיד, ללא יוצא מן הכלל, הוא יכול להתפתח יותר מהר. לכן תמיד תמיד תגידו לה, שהיא לא שמה אותו מספיק על הבטן."

היא מתרוממת ממקומה ומביטה בבנות. "עכשיו, שימו לב. זה חשוב מאוד. בכל מצב תמיד הקפידו על נימה של תוכחה. הבה נתרגלה." המדריכה צועדת בין השורות והחניכות חוזרות ואומרות, זו אחר זו, "הוא לא שוכב מספיק על הבטן." "רואים שאתם לא שמים את הבן שלכם מספיק על הבטן," מאלתרת האחות המתולתלת מהשורה השלישית. "יפה מאוד," מרוצה המדריכה. "אבל את יכולה לוותר על לשון רבים, כי על האבות רגשי אשמה משפיעים פחות, אנחנו מצליחות יותר עם האימהות. זמננו תם. בשיעור הבא נלמד איך לגרום לאימהות להתחרט על בחירותיהן בכל הקשור לחיסונים."

picture_844"חופשת לידה" הוא ספר קריאה מקסים, הסיפורים האותנטיים יגרמו לכל כל אם טרייה או ותיקה להזדהות בקלות עם גיבורת הספר ולעבור יחד איתה את המסע המרגש.

הוא גם מתנה נפלאה לחברה טובה שצריכה ללדת בקרוב.

את הספר ניתן להשיג בבוטיק ניקה ובחנות האינטרנטית 

 דרך מנדלי מוכר ספרים  ניתן לרכוש את הספר גם כקובץ אלקטרוני שם גם ניתן לקרוא את הפרק הראשון ללא עלות.

פורסם ב:

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה