סימנים לכך שהלידה קרובה

בשבועות האחרונים של הלידה, הציפייה כבר הופכת אותנו לחסרות מנוחה, אנחנו כבר מרגישות כבדות ולא מוצאות מנוחה.אם גם את מחפשת סימנים שיעידו שזה אוטוטו קורה, המדריך הזה הוכן בדיוק עבורך. איך תדעי שהלידה קרובה ומתי באמת כדאי להגיע לבית החולים

ימים לפני הלידה:

הבטן יורדת : כמה שבועות לפני הלידה, התינוק מתחיל לרדת ולהתברג באגן לקראת יציאתו דרך עלת הלידה, כתוצאה מכך הבטן נמוכה יותר וייתכן שתרגישי שההלכה שלך נעשית יותר "ברווזית". התכונני לכך שתדירות הצורך במתן שתן תעלה עוד יותר, כתוצאה מכך שראשו של התינוק דוחף כלפי מטה ולוחץ על שלפוחית השתן. החדשות טובות הן שתרגישי שיש לך קצת יותר מרחב נשימה לאחר שהתינוק היתרחק מהריאות שלך.

צוואר הרחם מתרחב ונמחק: צוואר הרחם מתחיל להתכונן ללידה, זה מתחיל ממחיקה (עובי צוואר הרחם הולך ונהיה דק יותר, מחיקה מיינת באחוזים עד כמה הוא הידקק) ופתיחה (נמדד בסנטימטרים) המתרחשים בימים או שבועות לפני הלידה. לא תוכלי לדעת אם אכן ישנה פתיחה ומה גודלה ללא בדיקת רופא נשים, ולרוב, אם אין סיבה לחשש, לא יבדקו זאת בבדיקות השגרתיות לפני הלידה, רק כאשר תגיעי לבית החולים.

Pregnant woman exercising with personal trainerהתכווצויות: על צירים מדומים בטח שמעת ואולי אפילו הגעת בגללם לבית החולים. אל תרגישי רע, את לא היחידה, הרבה נשים טועות וחושבות שצירי ברקסטון היקס הם הדבר האמיתי כאשר מדובר בלידה ראשונה. הם מתחילים לרוב שבועיים לפני הלידה ותפקידם לעזור לראשו של התינוק להגיע למקומו, לקצר ולרכך את צוואר הרחם. הם שונים מצירים אמיתיים בכך שהם קצרים, חלשים ואינם תדירים.

שלשול: הורמון הרלקסין לאורך כל ההריון מרכך את השרירים ברחם שלך לקראת יציאתו של התינוק. כהכנה ללידה, גם שרירים אחרים בגוף שלך מתרככים כולל אלו שבפי הטבעת, וזה יכול להוביל לפעולת מעיים רופפים. בנוסף, ריקון המעיים לפני הלידה מנקה ומוציא החוצה כל מה שאין בו צורך ומשאיר יותר מקום לתינוק, לזוז ולצאת בקלות רבה יותר.

עייפות: שילוב של בטן שכבר גדולה מאוד, שלופחית רגישה במיוחד ואולי אפילו התכווציות, הופך את השינה ללא נוחה, או במילים מדויקות יותר, לבלתי אפשרית. כנראה שתתקשי לישון טוב בלילה בשבועות ובמיוחד בימים האחרונים של ההריון לפני הלידה, אם יש לך אפשרות תנסי לתפוס מספר תנומות במהלך היום שיפחיתו קצת את העייפות.

קינון: יכול להיות שבמקום עייפות גדולה את מרגישה פתאום פרץ אנרגיה לא מובן? צורך בלתי מוסבר לסדר כל דבר במקום? לפני הלידה אנחנו קיים בנו רצון להכין את הקן שלנו לכבוד בואו של התינוק החדש ואת עלולה למצוא את עצמך מארגנת, מסדרת, מכבסת ומנקה למרות הגודל של הבטן והקושי להתנועע בקלילות.

שעות לפני הלידה:

פקיעת הפקק הרירי: הפקק הרירי משמש סוגר של צוואר הרחם והוא שומר על העובר בפני זיהומים, הפקק יכול להיפקע בחתיכה אחת גדולה, מעט צמיגית ומהולה בדם או כהפרשות מוגברות בימים שלפני הלידה. ישנן נשים שכלל לא יבחינו בפקיעתו של הפקק הרירי מאחר וזה יקרה בלידה עצמה.

צירים חזקים ותכופים: כולן יגידו לך שברגע שיהיו לך צירים את כבר תדעי בוודאות שאלו צירים אמיתיים ולא מדומים. ובכל זאת, אם את מחפשת סימנים, את תרגישי חוזק בהתכווצויות ברגע שתזוזי ולא הקלה, הצירים יהיו ארוכים ולרוב בעלי דפוס קבוע.  ברגע שאת מתחילה להרגיש צירים חזקים וארוכים רצוי להתחיל לתזמן את התדירות שלהם, כמה שמן עובר מתחילת ציר אחד לתחילת ציר שני וכמה זמן כל ציר אורך. זה מידע שישאלו אותך ברגע שתגיעי לבית החולים.

ירידת מים: בעוד בסרטים סצנת ירידת המים תמיד מתרחשת באופן פתאומי באמצע ארוחת ערב רומנטית או יום עמוס בעבודה, כשפרץ מים יוצא מהאישה והלידה מתרחשת מיד לאחר מכן, במציאות זה נראה מעט שונה. למעשה, ירידת מים שונה מאישה לאישה ויכולה להופיע כפרץ ספונטני או כטפטופים במשך מספר שעות והיא מתרחשת אצל פחות מ 15% מהנשים, לרוב היא סימן המגיע בסוף תהליך הלידה, ממש לפני יציאת התינוק.

מתי עליך להגיע לבית חולים?

ההמלצה להגיע לבית החולים כאשר ישנם צירים סדירים כל חמש דקות, במשך שעה לפחות. עדיף לא למה ר להגיע לפני מאחר שזה יכול לקצת זמן עד שיתפתח ללידה (במיוחד בהריון הראשון), במקרה של ירידת מים יש לגשת לבית החולים ללא התעכבות מחשש לזיהום בייחוד כאשר המים מקוניאליים (עכורים מהמצאות צואה של התינוק)

לידה קלה ומעצימה, באהבה – ניקה.

פורסם ב:

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה