תודה לתמר מרומי היועצת שלי

תמר יקרה! כותבת לך מכתב תודה באהבה גדולה!

מיד כשנודע לי שאני בהריון ידעתי שני דברים; אעשה ככל שביכולתי כדי ללדת לידת בית טבעית וכמובן להניק את התינוק שלי הנקה מלאה.

השתתפתי בקורס הכנה ללידה שכלל גם הכנה להנקה, ראיתי אינספור סרטונים, קראתי את כל הספרות הקלאסית והאלטרנטיבית, אפילו דיברתי עם יועצת הנקה שגרה בקרבת ביתי. הרגשתי מוכנה וסברתי שהנקה היא דבר טבעי שאמור לבוא בקלות יחסית לאחר כל ההכנות שביצעתי לפני כן. לאחר לידת מים ביתית, ארוכה ועוצמתית ניסיתי להניק את התינוקת הקטנטנה שלי. היה קושי רב לחבר אותה לפטמה והיא נרדמה מס׳ שניות אחרי שהצליחה לינוק מעט… לאחר הלידה נסענו לבי״ח לניאדו.היינו שם מס׳ שעות על מנת לבצע בדיקות לקטנה. יועצת ההנקה שם הדריכה אותי מה עליי לעשות אך לא נשארה כדי לראות את ההנקה כשהקטנה התעוררה. בקיצור- לא עזרו לי שם במיוחד…

הדולה שלי המליצה לי על תמר מרומי.

התקשרתי אליה עוד מביה״ח וידעתי שהיא תעזור לי. היא הרגיעה אותי מאוד וחיממה את ליבי הנרעד בהרתמות שלה למשימה. מיד אחרי שהשתחררנו מבי״ח הגענו לביתה של תמר. הייתי כאובה, עייפה ומודאגת. תמר ישבה איתנו קרוב לשלוש שעות (!), לימדה אותי סחיטה ידנית יעילה כמו שלא ראיתי בשום סרטון או ספר. הבנתי שהפיצית שלי כל כך חלשה ורעבה ובגלל זה היא ישנה. ככל שנתתי לה יותר חלב כך היא היתה עירנית יותר ודרשה עוד חלב. הבהרתי לתמר שאני מעדיפה לא לתת לה תרכובת מזון לתינוקות בשום מצב אלא לעשות ה כ ל כדי שתאכל חלב אם. תמר הבינה לליבי והכינה לי תוכנית מתן חלב בכפיות (חלב שנסחט ידנית).

היינו בקשר רציף ממש בכל כמה שעות. יומיים אחר כך תמר הגיעה לבתינו והמשיכה לסייע לנו בהנקה, לימדה שימוש במשאבה, כתבה לי תוכנית הנקה מפורטת ופשוט הפיחה בי תקווה שכל כך הרבה נשים מאבדות אותה בימים הקשים הללו שלאחר הלידה ונכנעות לתת תרכובות מזון.

כמה חודשים לאחר מכן חברה טובה שלי ילדה בבי״ח תל השומר. כמובן שאיש מנשות הצוות שם לא באמת סייעה לה באתגר ההנקה והיא חזרה הביתה מבלי שיכלה להניק את התינוק שלה. מיד הצעתי לה את עזרתה של תמר. תמר הגיעה עליה למחרת בערב (זה היה בפסח) ופתאום היתה הפסקת חשמל. תמר ישבה איתה 3 שעות לאור נרות (!) ועזרה לה כל כך… אין גבול למסירות של תמר, לאהבה שלה למה שהיא עושה ולדרך הנעימה, האלגנטית שבה היא עושה זאת. בימים אלו, בהם רוב חברותיי, לצערי הרב, מוותרות על ההנקה שמסתברת כמשימה קשה מידי מכדי להתמודד לאחר לידת הילד הראשון.

אני מרגישה מחויבת לכתוב לך, ההריונית שכל כך חפצה להניק ולתת לתינוקך את הטוב ביותר עבורו או לך שילדה לא מכבר ומתרוצצת עייפה ומבולבלת בחיפוש אחר עזרה לאחר שהבנת שכנראה איבדנו את היכולת הכל כך טבעית הזו להניק בלי להניד עפעף- ייעוץ הנקה הוא המתנה הכי גדולה שתוכלי לתת לעצמך ולתינוקך. ומי שחפצה בייעוץ הנקה עם לב, חיוך והרבה רוך וסבלנות – תמר היא כל זה ואף יותר.

היום, 9 חודשים אחריי, השובבה שלי עודנה יונקת במרץ ובאהבה רבה ומתפתחת כל כך נפלא שאי אפשר לא להרגיש אסירת תודה לאישה הנפלאה הזו שליוותה אותנו ברגעים הראשונים הללו כמו אחות וחברה. תודה תמרוש על שהינך! תודה על העזרה הנפלאה הזו שלוותה בכל כך הרבה חום ואהבה! תודה תודה תודה! ואין בכלל ספק שנפגש מיד לאחר הלידה הבאה (על אף שהפכתי לפרה חולבת שלא היתה מביישת את תנובה… Better be safe than sorry)! :-)

  להכיר טוב יותר את תמר מרומי

  יועצת הנקה IBCLC

  לחצי כאן

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה