מחשבון היריון

כל-כך פשוט, כל-כך נגיש. כל אחת והמחשבון שלה. מחשבון היריון מלווה את האישה לכל אורח הדרך, מעניק מידע והסברים רלוונטיים לשבוע ההיריון, מזכיר על בדיקות ועוזר לספור את השבועות.

מעקב על-ידי מחשבון הריון

צילום: נואל פאוול

מחשבון הריון נועד להקל את המעקב אחר ההיריון. מחשבון זה מחולק ל40 שבועות, כשכל שבוע מציג מאפיינים ספציפיים הנכונים לאותו שלב. מחשבונים שכאלו קיימים לא מעט ויש כאלו שיותר נוחים מאחרים. על בני זוג שחווים הריון מומלץ למצוא מחשבון הריון שנוח עבורם, שהם מתחברים אליו ושהוא מציג מידע רלוונטי לגביהם. יש כאלו שיעדיפו מחשבון תמציתי ולחלופין יש כאלו שיעדיפו הרבה מידע וכמה שיותר תיאורים והסברים. על כן לפני שבוחרים במחשבון, מומלץ לעבור על כמה מהם ולהחליט ביחד על האחד שילווה אתכם בתשעת החודשים הקרובים.

מידע

לרוב מחשבוני הריון מציגים מידע מפורט במקביל למידע מתומצת. כך שניתן להחליט אם לקרוא את התקציר או להעמיק ולקרוא מידע יותר נרחב. מידע שחשוב שאותו מחשבון שבחרתם יכיל, מתמקד בהתפתחות העובר, בדיקות שיש לעשות ותופעות לוואי אצל האישה. באופן שכזה ניתן לקבל טעימה על הנעשה עמוק בבטן ובמקביל להבין תופעות ולדעת מתי יש לקבוע תורים לבדיקות השונות. כמו כן יש מחשבונים שגם מכילים מידע לגבי משקל העבר, השוואה חזותית לגודל  של העובר, טיפים ,תמונת הדמיה וכדומה.

הקלה

טמטמת היריון אינה המצאה של נשים שאינן מפוקסות, אלא באמת תופעה שמלווה את האישה שבהריון ומוציאה אותה מאיפוס בחודשים אלו, (ואף כמה חודשים לאחר הלידה). על כן מוטב למצוא מחשבון היריון שיודע לשמור את הפרטים האישיים, (תאריך כניסה להריון), ובכך להקל ולזרז את תהליך ההתחברות לדף. כמו כן על מנת להימנע מלחפש כל פעם מחדש את המחשבון מחדש, מומלץ לשמור אותו במועדפים, כך שהכניסה אליו תהיה פשוטה ונוחה.

אופציה חלופית

יש נשים שקריאה ולמידה מעמיקה על התפתחות העובר עוזרת להן לעבור את חודשי ההיריון. לנשים כאלו מומלץ להצטייד עם ספר ייעודי ולא להסתפק רק במחשבון היריון. באופן שכזה ניתן לעיין בספר בכול מקום, ללמוד מידע באופן יותר מעמיק, להתחבר עוד מעט אל ההליך וכדומה. לסיכום כל אישה מוזמנת להחליט בכמה מידע היא מעוניינת ולפי זה לבחור את אמצעי המידע הנכון לה.

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה