"מוקשי הנקה"- 13 דברים שמכשילים הנקה

אימהות רבות מתכוונות להניק, מומחים מסכימים שהנקה היא הדבר הבריא ביותר לתינוק ועל יתרונות ההנקה אפשר לכתוב ספרים שלמים. אבל למרבה הפלא, נשים שמתחילות להניק בפועל מגלות לעיתים שהלך הרוח שתומך בהנקה הוא מס שפתיים בלבד. החברה שבה אנחנו חיות מעודדת לכאורה הנקה, אבל באותה נשימה מחבלת בהנקה.

אני בעד חשיבה חיובית אבל חשוב גם לזהות את המוקשים שבדרך כדי לעקוף אותם בשלון בדרך למימוש הרצון שלנו

כמה פעמים קראת או שמעת על מקרים שבהם נאמר לאימהות לכסות את עצמן כשניסו להניק בפומבי, או התבקשו לעזוב מקום מסוים כי הוא "אינו מיועד להנקה"?

כמה פעמים ראית פרסומות לפורמולה במגזין או עיתון שמיועד לאימהות, או בשעות צפית השיא בטלוויזיה?

ומה עם רופאים מלאי כוונות טובות, שנותנים המלצות שגויות שגורמות לקשיים בהנקה?

כל אלה הם "מוקשי הנקה" רצינו שתהיי מודעת להם, כדי שתוכלי להיות מוגנת יותר. הנה כמה דוגמאות:

 1. לקחת קורס הכנה ללידה ונושא ההנקה קיבל התייחסות קצרצרה, אי שם לקראת הסוף.
 2. במחלקת היולדות אין יועצת הנקה מוסמכת וזמינה עבורך, ולא הדרכה מסודרת כשאת צריכה אותה.
 3. את מקבלת דוגמיות של פורמולה כבר במחלקת היולדות, מה שהוכח מחקרית כמחבל בסיכויי ההנקה שלך בכ 30%
 4. אמא שלך או אחותך הגדולה לא הניקו. לכן הן לא יכולות לעזור לך, ללמד ולעודד אותך להניק מהרגע הראשון.
 5. רוב החברות שלך לא הניקו, או שאת הראשונה שילדה בחבורה שלך. ואם יש לך חברות שהניקו, הן מספרות סיפורי זוועה מסמרי שיער על ההנקה שלהן.
 6. את בחופשת לידה והתחלת להניק, אבל האורחים שמגיעים לבקר אותך לא חשים בנוח עם הסצנה- וגורמים לך להרגיש נבוכה ולא רגועה לגבי ההנקה שלך.
 7. במהלך הימים הראשונים בביה"ח תינוקך קיבל בקבוק (ולא משנה מדוע), מה שגורם לו לתפיסה לא נכונה של השד כשאת רוצה להניק, והתוצאה היא כאבים בשד עוד לפני שההנקה התבססה.
 8. בעלך או אמא שלך, שרואים אותך סובלת, מנסים לשדל אותך להפסיק להניק. אומרים לך "הרי גם אני לא ינקתי/הינקתי והכל בסדר".
 9. יש לך שאלות לגבי ההנקה ורופא הילדים שלך לא נותן מענה מקצועי ורגיש מספיק.
 10. בטיפת חלב מודדים את משקל התינוק שלך מול עקומות גדילה שאינן מתאימות לתינוק יונק, מה שגורם לך לחוסר ביטחון בהישגי ההנקה שלך.
 11. בדיוק כשאת מתרגלת להנקה – נגמרת חופשת הלידה שלך. התינוק בן שלושה חודשים. איך ממשיכים מכאן? איך מתמודדים עם שאיבה, עם שעות עבודה לא גמישות? (זו הנקודה הרגישה ביותר כנראה. המון אימהות נשברות בדיוק כאן).
 12. פרסומות ועוד פרסומות, מעודדות אותך לקנות פורמולה שטובה כמו חלב אם שלך. כשאת קמה בפעם החמישית בלילה להניק בעוד בן זוגך נוחר בשלווה, מתגנב חשק לקנות כמה קופסאות במבצע ולתת לו לקום עם בקבוק ממחר בלילה.
 13. המוקש הכי מעצבן- אם החלטת, מסיבה זו אחרת, להפסיק להניק- תגלי שתוטח בך הרבה ביקורת על אי הנקה. עוד מלכוד.

אנחנו כאן כדי לומר שני דברים חשובים:

אם יש לך איזשהו קושי בהנקה – פני לאחת מיועצות ההנקה של ניקה. יועצות ההנקה שלנו ישלימו את מה שקשה או לא ניתן לקבל בבית, אצל הרופא, בטיפת חלב או אצל חברה. אם את מרגישה שאת זקוקה לטיפול, הדרכה בבית, תמיכה נפשית, טיפול ברצפת האגן, ייעוץ שינה, הדרכה לטיפול בתינוק ועוד… פני לאחד המומחים שלנו אספנו לך את הטובים ביותר!!!

אם לא הצלחת להניק- זו לא אשמתך וזה בסדר גמור יש מליון דרכים להעניק לתינוקך ולגדל אותו בריא ואהוב. לעיתים להצליח להניק כנגד כל המכשולים האלה- זו באמת משימה לא פשוטה.

הקליקי על התמונה>>

למאמרים נוספים :

עקומות גדילה כמה צריך לשקול הילד שלך אם הוא יונק? לחצי כאן

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

5 תגובות ""מוקשי הנקה"- 13 דברים שמכשילים הנקה"

קישור חוזר | RSS תגובות

 1. מאת חן:

  ואווו כמה שזה נכון. אבל כבר כמה אפשר להניק.???!!! אני למשל הנקתי 3 חודשים סבלתי כאב לי ומה לא. ודווקא בעלי היה זה שעודד אותי להמשיך עוד עוד ..עד שהרמתי ידיים.

 2. מאת הילה:

  זה כל כך כל כך נכון אבל חסר שם את אלה שאומרים "הילדה רעבה, זה לא מספיק לה, היא צריכה אוכל סמיך". גם אצלי בעלי היה זה שעודד ואני מניקה כבר 8 חודשים ונהנית מכל רגע והכי שמחה שלא הרמתי יידים למרות שכל יום היה לי מאבק עם עצמי.

 3. מאת nika:

  הכי חשוב זה להיות אמא מרוצה שטוב לה ככה את יכולה להעניק הכי טוב רצוי עם הנקה אבל לא בכל מחיר. כמו תמיד אנחנו כאן לעזור לך להגשים את הרצונות שלך.

 4. מאת אדווה:

  עברתי כמעט את כל המכשולים, אבל המכשול הכי גדול היה שגילינו לאחר 4 שבועות שלילדה יש לשון קשורה וזה ממש הקשה להמשיך את ההנקה. עברתי משבר ממש גדול עם ההחלטה להפסיק להניק, אבל כבר לא היתה ברירה. יותר סבלתי מאשר נהניתי. היום שתינו רגועות, וזה מה שהכי כיף :)

 5. מאת נטלי:

  בילד הראשון שלי לפני ארבע שנים אף אחד לא הדריך אותי וכל כך רציתי להניק אך הבקבוק שנתנו לו בבי"ח והמוצץ שלא ידעתי שמחבל בהנקה כולל ניתוח קיסרי חירום בלי תמיכה נפשית וסירוב של התינוק לינוק וסביבה לא אוהדת שאמרה לי להפסיק להניק ואחרי חודש וחצי של שאיבות עד שנגמר הפסקתיבעצב. בלידה השנייה הייתי יותר חכמה וכמובן הכרתי את בוטיק ניקה המדהים עם שלל עצות עוד מההריון(בגדי הריון מדהימים וחזיות הנקה לא מהעולם הזה) והגעתי מוכנה עם בקבוקים של טומי טיפי ללא מוצץ והצלחתי להניק עד היום כבר 5 חודשים עם היד נטיוה לעוד (מור מילק בקפיצות גדילה)אפילו שעברתי עוד ניתוח קיסרי יזום מצידי אחרי צירים ללא התקדמות . תודה רבה מכל הלב לניקה המדהימה!!!בזכותך הרגשתי הכי טבעי להניק וזה פיצה על כך שלא ילדתי טבעי כמו רוב הנשים.:)מומלץ לכל אישה וזו לא פרסומת זה הכרת תודה מעומק הלב מאמא שהצליחה לתת לתינוק שלה ולעצמה את המתנה הכי גדולה לה(ע)ניק.

הוסף רשומת תגובה