לידה

תהליך הלידה מחולק לשלושה חלקים, החלק הראשון מתחיל בשלב הלאטנטי וכולל את הצירים הראשונים שלרוב אינם סדירים והוא יכול להימשך זמן רב, בשלב זה צוואר הרחם מתחיל ללחוץ כלפי מטה עד שנמחק או נפתח. כאשר הוסגה פתיחה של 3 ס"מ מתחיל השלב האקטיבי, בו הצירים מתחזקים והופכים ארוכים יותר. השלב השלישי הוא שלב המעבר, זהו החלק הכואב בו ההתכווצויות מתארכות ונהיות תכופות יותר.

החלק השני הוא הלידה עצמה והוא מתחיל ברגע שהושגה פתיחה מלאה, כבר ניתן לראות את ראשו של התינוק בזמן שגופו נמצא בתעלת הלידה וזהו הרגע בו תתחילי לדחוף את התינוק החוצה. בשלב זה עלולים לבצע חתך חיץ במידה וקיים חשש להיווצרות קרע בנרתיק בעת יציאת התינוק. ראשון יוצא ראשו של התינוק, לאחר מכן הכתפיים ולבסוף שאר גופו, מזל טוב!!! את אמא!

השלב השלישי הוא למעשה סוף הלידה והוא פליטת השליה, לרוב השליה משתחררת מעצמה, במידה ולא יש צורך בהתערבות רפואית.

לידה

הלידה היא השיא שמגיע לאחר 40 שבועות מפרחים. על אף שהאישה יודעת ומסוגלת ללדת בעצמה רצוי להיעזר בנשות מקצוע שיכינו אותך ללידה עצמה ולהורות ראשונית. מומלץ לעשות הכנה ללידה על מנת להכיר את האפשרויות העומדות בפנייך, להכיר את הזכויות שלך ולהתכונן רגשית ומנטאלית לקראת הבאות. ב 2014 יצא חוק שלא מאפשר לך לקחת מיילדת פרטית לכן מומלץ שתהיה לידך דולה שתסייע לך ללדת כפי שאת חולמת, לאחר הלידה מומלץ ורצוי להניק את התינוק במגע סקין טו סקין מלא, את יכולה להיעזר ביועצת הנקה כבר בחדר הלידה על מנת לשפר את סיכוייך להצליח ולהניק ככל שתרצי. המלצה נוספת היא להיעזר בדולה לאחר לידה, זה לא פינוק! ליווי לאחר לידה זו המתנה הכי טובה שאישה לאחר לידה יכולה להעניק לעצמה.
בנימה אישית- חשוב ונכון להתכונן ללידה אבל חשוב לזכור שלא תמיד הדברים מתנהלים על פי התוכנית שלנו ונסי לקבל זאת באהבה.

זכרי שהלידה היא רק אמצעי שבסופו את מקבלת את המתנה הטובה ביותר, תינוק קטן, באהבה, ניקה.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך בתקופה זו:

החדר בו הקסם קורה- חדר לידה

לידה מוקדמת- למה זה קורה וכיצד להימנע

פורום הריון ולידה

 

פורסם ב:

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה