לחיות בשפע – להגשים חלומות ילדות

חלומות ילדותיש לך חלום, משהו שקורא לך מבפנים כבר שנים?

יכול להיות שעם ההיריון הקול הזה הולך ומתגבר?

לא עובר יום בבוטיק ניקה שלא נכנסת אלינו הריונית או אמא, אנחנו נכנסות לשיחת נפש ופוגשות עוד אישה שמחפשת שינוי, שרוצה לצמוח, שמרגישה שהגיעה הזמן להגשים חולמות ישנים. החלומות לא חייבים להיות גדולים. הם יכולים להיות לקום בבוקר בכייף לעבודה, ליהנות ממה שאני עושה, להיות בחוג שתמיד רציתי או ללכת ללמוד משהו שתמיד ריתק אותי.

הריון ולידה מעצימים את הקול הפנימי, זה שמדייק אותנו זה שמספר לנו על מקורות האושר שמחכים לנו. לפעמים החלומות האלה גוועים תחת הפחד משינוי, המשפטים שאנחנו משננות לפעמים שאי אפשר, או שזה לא ריאלי, שאין זמן או שאין סיכוי שזה יצליח. אנחנו קוברות את השמחה הזו. מוותרות.

אני מכירה את זה היטב, לקח לי כמה שנים להבין שהשמחה שלי היא בדיוק מה שהמשפחה שלי הכי זקוקה לו.

אחד החלומות שלי היו כתיבה.

מעולם לא ניגשתי לזה כי לא ידעתי אם אני מספיק טובה, אם זה מעניין אם יש לי מה לאמר. כשאיתמר בכורי היה בן שנה החלטתי ללכת בעקבות החלום. נרשמתי לסדנת כתיבה שטילטלה את נשמתי ועוררה אותה למחוזות של הנאה שלא ידעתי שקיימים. אבל החוויה הזו הייתה מאתגרת. זה לא היה קל לעזוב את התינוק המתוק שלי פעם בשבוע מוקדם בערב, וללכת לעשות משהו שהוא לגמרי בשבילי. באותה תקופה עבדתי בחברה גדולה במשך שעות ארוכות. זה אומר שיצאתי בבוקר מוקדם ושמתי אותו בגן, חזרתי לראות אותו חצי שעה בערב ומייד יצאתי לסדנת הכתיבה. חזרתי הביתה קרוב לשעת חצות, ולעיתים קרובות עברתי לילה שלא תמיד זיכה אותי בשינה רצופה כי איתמר, שלא ראה אותי כל היום, תבע את השלמת שעות הנוכחות שלי ואני שהתגעגעתי כמהתי אליו בחזרה. ואז לקום למחרת בבוקר מוקדם לעבודה ולחזור ולראות את התינוק שלי רק בערב. 4 שנים תמימות התמדתי בלימודי כתיבה כי זה הזין אותי. ויותר מכל היה לי ברור; על החלומות שלי לא מוותרת.

התהליך הזה היה השער שדרכו עברתי בדרך ליצירת הביטוי העצמי הכי גדול שיש, כזה שלא העזתי לחלום עליו וזה יצירת פורטל תוכן עצום, "מניקה" ומגזין שנשלח לעשרות אלפי נשים מדי שבוע. זה העניק לי את הקול שמהדהד בלב של כל כך הרבה נשים.

אם יש משהו שאני רוצה להעניק לך מהמסע הזה, זה את ההצצה לאיך עומדים להראות החיים שלך בעוד 10 שנים את תחליטי ללכת אחרי החלומות שלך. היום כשאני מתבוננת על איתמר (9) ועל אילי (5.5) ואני יודעת שהם מתגאים בי, שאני מודל לחיקוי עבורם. אם יש משהו שאני רוצה שהם יחקו זה בדיוק את זה.

כששואלים אימהות מה את מאחלת לילד שלך מה יגידו כולן?

שיהיה בריא, שיהיה מאושר שיגשים את עצמו.

אז יש משהו שאת חייבת לדעת – יהיה  לו קל ונגיש להיות כזה אם תהיי לו השראה.

זה התפקיד שלך לאהוב את עצמך, להיות מאושרת, להיות בהגשמה.

אני כאן כדי להחזיק לך את היד ולאמר לך בכל התשוקה שיש בי. אל תוותרי על החלומות שלך, אל תשתיקי את הקול הפנימי של הילדה שחולמת. אל תאמיני לסביבה שאומרת לך לך שזה לא אפשרי, ולא עכשיו – הם מדברים מתוך הפחד והאמונות שמגבילות אותם. יש לך חלום? תגשימי. זה יכול להיות לאט, זה יכול להיות במינון אבל תעשי את הצעד הראשון, עקב בצד אגודל ולכי לחולל את עצמך.

בקרוב אני יעלה כאן סדרת סרטונים מדהימה, שתעניק לך הזדמנות בלתי רגילה לחיות ולהאמין שחיים מלאי הגשמה ועוצמה, עבורך כאמא ועבור ילדייך היא אפשרית וברת השגה.

כתבי לי כאן מה החלומות שלך, מה את רוצה להגשים, מה בא לך לעשות,

גם אם זה ממש נראה קטן וגם אם זה מרגיש ממש ענק ורחוק. שתפי ואני מבטיחה להגיב לך

באהבה, ניקה

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

4 תגובות "לחיות בשפע – להגשים חלומות ילדות"

קישור חוזר | RSS תגובות

 1. מאת שלי:

  ניקה,
  כל כך התרגשתי ממה שכתבת, שהתחלתי לבכות.
  כמה אני מוסרת נפש לשמח את הילדים שלי, לתת להם את מה שהם רוצים וצריכים שאני שוכחת את עצמי.
  והרי אמא שמחה זה בית שמח. נקודה.
  אמא שעושה מה שהיא אוהבת היא אמא שיש לה סבלנות לילדים וכוח להתמודדות היומיומית הלא פשוטה איתם.
  ניקה, אני לוקחת את הנקודה הזאת איתי. אני הולכת להיזכר בעצמי ולשמח את עצמי, רק בשבילי.
  תודה לך.

 2. מאת שרי:

  ניקה, את מדהימה אותי עם הכתיבה שלך. אני לוקחת איתי כל מילה שכתבת כאן. תודה על המגזין שלך אני ובעלי עוקבים באדיקות. את נשמה

 3. מאת nika:

  שלי יקרה מחבקת את האומץ שלך לאהוב את עצמך

 4. מאת nika:

  שרי, כמה שזה משמח לדעת שאתם קוראים בשניים. ככה אתם חווים גדילה בריבוע :-) ד"ש ממני לשותף הפעיל שלך

הוסף רשומת תגובה