כך תזהי שאת בהריון – סימנים ראשונים

pregnancy_testעוד לפני שאת מבצעת את הבדיקה הביתית ויודעת בוודאות שיש לך תינוק בדרך את עשויה לקבל הודעה מוקדמת על ההריון בצורת תסמיני הריון מוקדמים, הרבה מהתסמינים יכולים להיות דומים לתסמינים קדם ויסתיים (נפיחות, עייפות, רגישות בשדיים) ובכל זאת אם יש לך חשש שהינך בהריון הנה כמה סימנים שיכולים לאשש לך את החשדות.

תסמיני תחילת הריון:

שדיים רגישים ונפוחים: עקצוצים, כאב או נפיחות של השדיים הגורמים לך להעיף את היד של בן הזוג שלך בשנייה שהוא מעז להתקרב לאזור הזה, הם אחד מהסימנים הראשונים להריון. הקרדיט לרגשיות בגוברת בחזה ובפטמות מגיע לצמד הורמונים אסטרוגן . אומנם יש עוד הרבה מאוד זמן, אבל הרגישות אותה את חווה היא משום שהחזה שלך מכין את עצמו בואו של החלב.

עייפות: ההריון הוא עבודה קשה עבור הגוף, במהלך השליש הראשון נדרשת כמות עצומה של אנרגיה לבניית מערכת תמיכת חיים עבור התינוק, בעיקר בבניית ההשליה, דבר העלול לגרום לך להרגיש עייפה או חסרת כוחות.

דימום והתכווצויות: דימום קל כמה ימים לפני שאת מצפה לווסת החודשית שלך (כחמישה עד עשרה ימים לאחר ההתעברות) הוא לפעמים דימום הנוצר כתוצאה מהשתרשות הביצית המופרת בדפנות של הרחם וזה סימן טוב המעיד על כך שהביצית כבר הושרשה. כמו כן, יש נשים המדווחות על התכווצויות ברחם בשבועות הראשונים של הריון, הדומים לכאבי מחזור ולכן קל להתבלבל ולחשוב שהווסת החודשית צריכה להגיע בקרוב. יחד עם זאת, רק אחוז קטן של נשים חוות דימום השתרשות או כיווצים, כך שיכול להיות שהינך בהריון, גם אם לא חווית את התופעות האלה.

בחילות וחוש הריח מוגבר: תחושת הבחילה אותה את חשה, הידועה גם בשם בחילות בוקר, למעשה יכולה לתקוף אותך בכל שעות היום, כבר בשבועות הראשונים לאחר ההתעברות. ההורמונים, בראשם רמות גבוהות של פרוגסטרון הגורם לקיבה להתרוקן לאט יותר, אך גם האסטרוגן וhCG, אשמים בתחושת הבחילה שתוקפת אותך. גורם נוסף לבחילות הוא חוש הריח המוגבר, המתפתח לרוב בזמן ההיריון, ההופך ריחות לחזקים במיוחד ואם הם אינם נעימים הם עלולים לגרום לך לרוץ לשירותים הקרובים להקיא.

סלידה ותשוקה למזון: כמעט כל נשים ההרות חוות תשוקה וסלידה ממזונות שונים, גם במקרה הזה ההורמונים משחקים תפקיד, במיוחד בשבועות הראשונים כאשר הגוף שלך מתרגל לכמויות ההורמונים. זה לא בהכרח דבר רע, לרוב הסלידה היא ממזיקים כמו קפאין ואלכוהול.
הטלת שתן תכופה: שניים עד שלושה שבועות לאחר ההתעברות ייתכן שתרגישי צורך מוגבר להטיל שתן, הרמון הHCG מגדיל את זרימת הדם לאזור האגן והכליות ועוזר להם להיפטר ביעילות רבה יותר מהפסולת בגופך. בנוסף, הרחם שלך גדל ומתחיל ללחוץ על שלפוחית השתן שלך כך שהשלפוחית לא מספיקה להתמלא ואת מרגישה צורך לגשת לשירותים.

נפיחות: קשה להבחין בנפיחות הקיימת בתחילת ההריון לבין נפיחות שלפני ווסת, אבל זה בהחלט משהו שמרגישים בשבועות הראשונים של ההריון. אומנם את עדיין לא יכולה להאשים את התינוק בבטן שגדלה אבל את בהחלט יכולה להאשים את הורמון הפרוגסטרון, אשר מסייע להאט את העיכול, על מנת לאפשר לחומרים המזינים מהמזון שאת אוכלת, להיכנס למחזור הדם שלך ולהגיע אל התינוק.

יכול להיות שזיהית את כל התסמינים, יכול להיות שאת חלקם ויכול להיות שאף אחד מהם, ובכל זאת, אלו רק תסמינים ולכן לא מומלץ להסתמך עליהם. אם את חושדת שאת בהיריון מומלץ לפנות אל הרופא ולבקש הפניה לבדיקת דם, שאמינה ומדויקת ויכולה לזהות את המצאות הורמון הHCG כבר בימים הראשונים לאחר ההתעברות.

פורסם ב: אמהות בדרך

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה