בנים שינקו למעלה משישה חודשים מצליחים יותר בלימודים

מחקר חדש שפורסם השבוע בדק את הקשר בין אורך תקופת ההנקה והצלחת היונקים בהגיעם לבית הספר. 2,868 ילדים השתתפו במחקר. בהגיעם לגיל 10, נבחנו הישגיהם בחשבון, קריאה וכתיבה.

התוצאות: ההישגים של מי שינקו למעלה משישה חודשים היו גבוהים יותר לעומת מי שינק פחות משישה חודשים. אצל בנים בלטו התוצאות אף יותר. תוצאות אלה מצטרפות לעדויות כי הרכב חלב האם מסייע להתפתחות המוח של התינוקות.

ממה נובע ההבדל בין בנים לבנות?

השערה אחת היא שהתפתחותם הקוגניטיבית של בנים תלויה יותר באימותיהם מזו של בנות, ולכן חיזוק הקשר- שההנקה מסייעת לו- משפר  את ההתפתחות הקוגניטיבית של הבנים.

השערה שנייה- הבדלים הורמונאליים בין בנים לבנות, שגורמים לבנות להגיב פחות להשפעת רכיבי חלב האם.

המחקר הזה מצטרף למחקרים נוספים, שמעידים על ההשפעות החיוביות ששיש להנקה במשך שישה חודשים לפחות ועיקרה סיכון מופחת למחלות כגון:

o       זיהומים  בדרכי הנשימה

o       זיהומים בדרכי העיכול

o       אסטמה

o       לוקמיה

o       סוכרת

o       מוות בעריסה

o       כולסטרול גבוה

הנקה לאורך זמן משפרת את התפתחותו של התינוק בצורה אופטימלית, בנים ובנות כאחד.

לחצי לקרוא עוד על המחקר החדש

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

2 תגובות "בנים שינקו למעלה משישה חודשים מצליחים יותר בלימודים"

קישור חוזר | RSS תגובות

 1. מאת אפרת:):

  מעניין מאד :)
  הנקה טובה לכולם בנים ובנות!!!

 2. מאת דנה:

  הנקה היא בריאה ואידאלית לתינוק מכל הבחינות, אבל- יש אמהות טובות ומסורות שמתקשות או לא מצליחות להניק לאורך זמן מסיבות שונות ומגוונות. הן לפעמים נאבקות חודשים על ההנקה. המאמץ האינטנסיבי להניק והתסכול שנוצר לפעמים אפילו פוגעים ביכולת שלהן ליהנות מהחודשים הראשונים והיקרים עם התינוק, בהם נוצר הקשר הראשוני החשוב (שקשור הרבה יותר להצלחה בלימודים ולשאר משתנים פסיכולוגיים מאשר סוג החלב) .חבל שעל הקושי שהן חוות מתווסף לחץ, מלווה ברמיזות שאם שלא מניקה פוגעת בפוטנציאל ההתפתחות הקוגניטיבית\ פיזיולוגית\ רגשית של תינוקה..
  המחקר שפרסמתן מעניין אבל מתאמי בלבד- יכול להיות שפקטור שלישי קשור גם להנקה עד גיל חצי שנה וגם להצלחה בלימודים (כמו למשל השקעה הורית ולא סוג החלב) ויש גאונים רבים וטובים לאמהות משקיעות ומעולות, שינקו עד גיל חודש, חודשיים שלושה או ארבעה או שלא ינקו בכלל..
  לכן אני אומרת- חשוב לעודד נשים להניק, אבל להיזהר מהטפות ומהפחדות..

הוסף רשומת תגובה