רוצה להסמיך את חלב האם שלך?

לפעמים בשאיבה את רואה את החלב שלך שקוף או דליל ולפעמים מעט צהבהב ושמן.

אולי נדמה לך שהחלב השמן הוא הטוב בעוד הדליל לא משביע או מלא בערכים תזונתיים.

הגיע הזמן לדעת כמה עובדות חשובות על ייצור חלב אם .

בתקשורת שלי עם אימהות לאחרונה אני שומעת דיווחים על תופעה שנקראת חלב דליל חלב סמיך. נשים מקבלות את הרושם המוטעה, דווקא מאנשי המקצוע הקרובים שמלווים אותן לאחר הלידה, שאם החלב שלהן דליל הוא לא מספיק טוב , או מזין לתינוק ואם הוא יהיה סמיך יותר הרי זה משובח.

בתרבות שלנו מקובל לחשוב ששמנת יותר משביעה ומתוק יותר טעים – אבל בחלב אם הסיפור קצת אחר.

חשוב שתדעי על ייצור חלב אם – הרכב חלב האם משתנה כל זמן תקופת ההנקה, הוא מתאים את עצמו באופן יומיומי לצרכי התינוק וכן משתנה הרכבו בהתאם לגיל התינוק/ילד. זו הסיבה שאת מרגישה לפעמים מלאות בשד ולפעמים נדמה לך שהתינוק שלך לא אכל כלום היום.

היצמדי למדדים האמתיים של ההנקה והאמיני ביכולתך להניק!

"יש לנו נטייה לחפש פתרונות קלים במקום להכיל את מה שטבעי וקורה ולתת לו מקום. התינוק מתעורר בלילה? נוסיף קורנפלור שישן טוב יותר. לפעמים אנחנו משתמשים באוכל כפתרון למצוקות אחרות לגמרי של התינוק" אומרת שרית פאר יועצת הנקה.

אם תינוקך נראה חיוני, ממלא 6 חיתולים בפיפי ועולה במשקל באופן סדיר – אל תשפטי את כמות החלב שיוצא לך בהנקה, או את תחושת השד וסמיכות החלב. אכן יש הבדלים בהרכב וסמיכות החלב ויש לזה גם משמעות תזונתית, וכן, חלב שמן יכול להיות משביע יותר אבל הגוף שלך יודע להתאים את הרכב החלב בדיוק לצרכים של התינוק שלך בכל זמן נתון.

אין הרבה תקופות בחיים שלנו שאנחנו מחוברות למהלך כל כך מרהיב של הטבע כמו בהריון לידה והנקה – סמכי על הטבע ועל גופך שהוא כבר ידע לתת לתינוק שלך מה שהוא זקוק בדיוק כמו שהוא העניק לו כשהוא היה ברחם שלך. תארי לך היית יודעת מה מקבל התינוק שלך מחבל הטבור בכל רגע. אולי היית מגלה שיש שעות ארוכות שהוא לא מקבל דבר ולעיתים הוא מקבל "מלא אוכל". מזל שעל זה אנחנו לא יכולות לשלוט, אז הכל זורם כמו שצריך.

התייחסי עד כמה שאת יכולה אל התינוק שלך בתשעה חודשים שלאחר הלידה כאילו היה עדיין ברחם. השארו מחוברים, הרשי לו לקבל את מה שהוא צריך ותני לחוכמת הגוף שלך לעשות את שלה עבורו. אם יש לך דילמה התייעצי עם יועצות הנקה מוסמכות. הימנעי ככל הניתן מלקבל עיצות ממי שאינו מוסמך בהנקה. רופא ילדים, רופאי נשים, אחיות טיפת חלב ורוקחים עלולים בתום לב להטעות לגבי הנקה היות וזה לא תחום המומחיות הרפואי שלהם. יועצות הנקה מוסמכות IBCLC למדו קורסים מאוד מקיפים, עשו לפחות 1000 שעות סטאז' ונבחנו במבחן הסמכה בינלאומי הדורש ידע עצום.

המלצתי החמה ומכל הלב, הכיני עצמך, קראי והכירי את גופך, היעזרי באנשי מקצוע ותמכי בעצמך בין אם זה על ידי תזונה נכונה, טיפולים משלימים ומנוחה. אם יש צורך בהגברת חלב הגבירי שאיבות – אבל יותר מכל בטחי בעצמך ובגופך וביכולתו להניק.

__________________________________________________________________________________

כתבות נוספות שיעניינו אותך:

עריסה או מנשאעריסה או מנשא ? אמא אני רוצה ידיים הקליקי כאן

____________________________________________________________________________

חזרה לעבודה – שאיבה והנקה זה אפשרי הקליקי כאן

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

5 תגובות "רוצה להסמיך את חלב האם שלך?"

קישור חוזר | RSS תגובות

 1. מאת תמי:

  הבת שלי סובלת מריפלוקס, הומלץ לי להסמיך לה את החלב, לכן אני שואלת האם ניתן להוסיף לחלב אם אבקת דייסה?

  תודה, תמי

 2. מאת שרון אחות מוסמכת,יועצת הנקה ודולה לאחר לידה:

  שלום תמי
  לחלב אם אין שום צורך להוסיף דבר. לעומת תמ"ל אשר מתעכל לאחר שעה וחצי ובטווח זמן זה התינוק פולט המון, חלב אם מתעכל, ובמלואו(!)כעבור 20 דקות במקסימום. לכן יש להניק בתנוחה גבוהה יותר , בה הטוסיק ממש יושב לך על הברכיים והאף ישר מול הפיטמה.
  את מוזמנת להתקשר אם יש שאלות, בברכת שבת שלום שרון 0547-205565

 3. מאת אופק:

  היי, אני מניקה הנקה מלאה אך אני חסרת תאבון ממש והבן שלי לא עולה טוב במשקל לצערי.. מה אני צריכה להקפיד לאכול כדי שהחלב אכן יהיה משביע עבורו? ממש אשמח לתשובה, אני דיי מרגישה חסרת אונים.

  תודה.

 4. מאת תהילה:

  היי אני מניקה חודש בשבוע האחרון אני מניקה את בני בשעות הבוקר המסוימות אולי איזה שעה וחצי הוא יונק ועדיין לא רגוע אני מנסה לראות אולי משהו אחר מציק ובסופו של דבר רק לאחר שקיבל בקבוק אוכל עם מטרנה הוא נרגע האם משהו לא תקין בחלב שלי שלא משביע אותו זה קורה בדרך כלל בשעות הלילה או הבוקר המוקדמות

 5. מאת דניאל:

  הי הילדה שלי בת שבועיים ומהלידההיא ינקה לפני יומים היא קיבלה פורמלה רק יום אחד ואז המשכתי להניק אותה עכשיו היא יונקת יותר מהרגיל והתחילו לה גזים יש מצב שהפורמולה עשתה לא טוב או שהחלב שלי לא משביע אותה ?

הוסף רשומת תגובה