הריון

הריון (1)הריון זוהי תקופה מרגשת אך בו בזמן מטלטלת עבור האישה, בתקופה זו היא עוברת הרבה שינויים פיזיולוגים, גופניים ונפשיים.

במהלך ההריון את יכולה לצפות ללא מעט שינויים שיחולו בגופך,החזה יגדל ולעיתים אף יכאב עם התפתחות בלוטות החלב, תופעות נוספות שאת עלולה לסבול מהן הן בחילות, צרבות, בצקות, עייפות, דליות, דימומים מהאף ומהחניכיים, התכווצות שרירים, עצירות ועוד. השינויים הפיזיולוגיים נובעים מהפרשות הורמונים בזמן ההריון, והכנת גוף האישה ללידה. ההורמונים עוזרים לגוף להסתגל לצרכים המיוחדים בזמן ההריון אך בנוסף לשינויים פיזולגים יש להם גם השפעה רגשית על האישה ההרה, שינויים במצבי הרוח, רגישות יתר ובכי לעיתים קרובות הן רק חלק מהתופעות אותן את יכולה להכיר מקרוב בזמן ההריון.

תקופת ההריון משמעותית לבני הזוג המבשילים לעבר ההורות. לעיתים, על אף השמחה וההתרגשות התהליך מלווה בחששות וקשיים רגשיים. יכול להיות שיעלו אצלך תהיות לגבי היכולת האימהית שלך ופחדים שמא לא תצליחי להיות אם טובה, הפחד מההורות בוודאי ישפיע גם על בן זוגך שיחשוש מהאחריות הקרבה, איבוד החופש, מלחץ כלכלי והחשש מהשינויים בזוגיות. מומלץ לשתף אחד את השני בפחדים על מנת שתוכלו להתכונן לבאות בצורה הטובה ביותר.

בהיבט האישי – הריון זו תקופה מיוחדת מכל כך הרבה היבטים בחייה של אישה, ניקה ממליצה לעבור את ההריון כשאת דואגת לאושרך, לבריאותך ולשלוות הנפש שלך. הקיפי את עצמך בנשות מקצוע שיכינו אותך לשלב הבא לידה והורות ראשונית. מומלץ לעשות הכנה ללידה על מנת להכיר את האפשרויות העומדות בפנייך, להכיר את הזכויות שלך ולהתכונן רגשית ומנטאלית לקראת הבאות. מומלץ כבר בזמן ההריון להיפגש עם יועצת הנקה על מנת לשפר את סיכוייך להצליח ולהניק ככל שתרצי. ב 2014 יצא חוק שלא מאפשר לך לקחת מיילדת פרטית לכן מומלץ שתהיה לידך דולה שתסייע לך ללדת כפי שאת חולמת.המלצה נוספת היא להיעזר בדולה לאחר לידה, זה לא פינוק! ליווי לאחר לידה זו המתנה הכי טובה שאישה לאחר לידה יכולה להעניק לעצמה.

מאחלת לך הריון מעצים ומלא חוויות מרגשות, באהבה, ניקה.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך בתקופה זו:

הריון תאומים – כיצד מתמודדים,

תזונה בהריון,

ספורט בהריון.

פורסם ב:

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה