הצעת חוק שתסייע לנשים עובדות להמשיך ולהניק עד גיל שנה

Anamaria1111נתחיל בהסבר פשוט של הצעת החוק:

כל אישה לאחר לידה זכאית לשעת הנקה בשעות העבודה למשך שנה מיום הלידה.

רובינו לא יוצאות מהעובדה חוזרות הביתה מניקות וחוזרות לעבודה. מה אנחנו עושות? או יוצאות לשאוב, או יוצאות שעה אחת קודם. אכן יוזמה ברוכה אבל השאלה היא האם לא מדובר שוב בהצעת חוק פופוליסטית? האם אכן היא מיטיבה עם האימהות או בעקיפין ממשיכה לפגוע באטרקטיביות של נשים למעסיקים?

אני הנקתי את איתמר בכורי עד גיל שנה ואת אילי הצעירה שלי עד שנתיים וחצי. עם איתמר לשמחתי מעולם לא נאמר לי במקום העבודה שלי אם מותר או אסור לי לעשות הפסקה לטובת שאיבה והמשכתי לשאוב בכל יום עד הסוף כמעט. עם אילי אני הייתי "הבוס", בדיוק בשנים אלה יצרתי לנו את פורטל מניקה, הייתי עצמאית, אז הנקתי כל הזמן.

אבל לצערי לא לכולן יש התחשבות כזו במקום העבודה ולכן אני מברכת על עוד צעד אחד קטן וחשוב בדרך לתמוך באימהות לאחר לידה.

אלא שאני רק מקווה שלא מדובר בעוד צעד פופליסטי של חוק חד צדדי.

כדי שחוק כזה יצליח באמת הוא חייב לבוא עם גיבוי של המדינה מול המעסיקים אחרת היישום שלו שוב יפגע באימהות העובדות. בשורה תחתונה תקציבים (הטבות במס שיקלו על המעסיקים למשל).
למי שלא יודעת למה אני מתכוונת אני אזכיר לכן את החוק ש"מפיל" על המעסיק את כל "הצרות" של אישה בהריון; ימי חופשה, בדיקות, זכויות יתר  כדי שלא תפוטר ותוכל לעשות את כל מה שהיא צריכה מבחינה בריאותית. מדובר על צבירה אפשרית של ימים רבים עד שבועות של היעדרות אותם צריך המעביק לשלם מכיסו.
התוצאה היא שלשום מעסיק אין אינטרס לקבל לעבודה נשים בהריון מה שמביא לכך שנשים מתקשות להתקבל לעבודה אם יש חשד למעסיק שהיא מתכננת הריון בקרוב וכמובן לא מנסות אפילו להתקבל לעבודה בהריון כי ברור לגמרי שאף מעסיק לא יסכים להכנס לדבר כזה על חשבונו.

כדי שחוקים כאלה שמגינים על זכותינו להשתלב בקלות בשוק העבודה כהריוניות ומניקות המדינה צריכה לא רק לחוקק חוקים שעושים כותרות אלא לתקצב את ההשלכות של הרעיונות שלהם.
CAL0223735_lפוסט זה נשלח אל משרדה של השרה גרמן ואם תתקבל תגובתה היא תפורסם בפוסט זה בהמשך.
הדרך עוד ארוכה אבל הנה עוד צעד חיובי בכיוון.

לידיעה המלאה בכלכליסט לחצו כאן

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה