הצעת חוק שתומכת בהנקה

לראשונה בישראל מקודמת הצעת חוק שמכבדת את הקוד של ארגון הבריאות עולמי בנוגע להנקה.

המלצות האירגון הינן הנקה עד גיל שנתיים ולאחר מכן לפי רצון האם והתינוק. מחקרים שמראים כי אישה שמקבלת דוגמית של פורמולה עוד בזמן ההריון או לאחר לידה, מפחיתה בעשרות אחוזים את סיכויי ההנקה שלה. נשים רבות לאחר לידה נתקלות בק שיים בהנקה, והצעה לעבור לפורמולה בשלב כזה אינה מעודדת את הרצון והיכולת לשהן להצליח להניק. לפיכך הנחיות ארגון הבריאות העולמי ממליצות שלא לאפשר פרסום של פורמולות בבתי היולדות.

היום אושרה הצעת החוק של ח"כ דני דנון, שנועדה לעודד הנקה על-ידי צמצום השימוש בתחליפי חלב אם בבתי חולים. הצעת החוק גורסת כי אימהות יזכו להסבר על יתרונות ההנקה הרבים, ורק לאחר שחתמו כי הן מוכנות לקבל פורמולה, יוכל בית החולים לתת לתינוקות בני יומם פורמולה מבקבוק. הצעת החוק מאיימת על האינטרסים הכלכליים של בתי החולים וחברות התמ"ל בכך שהיא לא מאפשרת לבתי החולים לקבל תשלומים עבור חלוקת הפורמולה בבית החולים. כמו כן פורמולות שיחולקו בבתי החולים לא יכילו את שם המותג המזהה.

חברות הפורמולה נלחמו עד היום להיכנס לבתי החולים השונים בידיעה כי אישה שהתנסתה בדוגמית המוצר תישאר על פי רוב נאמנה למוצר הזה בחודשים העוקבים.

ההצעה עוברת לקריאה טרומית השבוע, ואנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן אתכן כאן בהתפתחות, מי תומך ומי נגד, מה הזכויות שלכן, ומה אתן צפויות לעבור עם ההנקה, בלידה הבאה שלכן בבית היולדות בו תבחרו ללדת.

פורסם ב: חדשות ההנקה

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

1 תגובה אחת "הצעת חוק שתומכת בהנקה"

קישור חוזר | RSS תגובות

  1. מאת שי-לי:

    לאחר שהוסברו לה יתרונות ההנקה? נשמע כמו שטיפת מוח. איזו אמא לביררה בעצמה מראש והחליטה לפי השיקולים הפרטיים שלה?

הוסף רשומת תגובה