המלצה על קורס הכנה ללידה

הכל אודות אמא חויות מקורס הכנה ללידה עם רויטל גפני מאת ג'ני מלץ

אם הצלחת להנות קצת מההריון עד החודש השמיני, את בטח תוהה למה המציאו את החודש התשיעי? בצקות, עייפות, כבדות ומלאות, והכי בעולם .. אנחנו כבר רוצות שהם יצאו החוצה … לדעתי, את החודש התשיעי המציאו כדי לעזור לנו לרצות ללדת …

ולמרות המוטיבציה שהטבע נותן, אני מעדיפה להגיע לרגעים החשובים בחיי, כשיש בידי מקסימום אינפורמציה שיכולה לסייע בידי להתמודד עם המצב … גם לרגע החשוב הזה – רגע הלידה, ניתן (וכדאי) להגיע כמה שיותר מוכנים.

כאן נכנסה לתמונה רויטל גפני, תומכת לידה ומכינה ללידה. את קורס ההכנה ללידה שכולל 2-3 פגישות העבירה לי רויטל בבית. "זה כבר מתחיל טוב" חשבתי לעצמי. למי יש כח בשלבים המתקדמים יותר של ההריון להתחיל לתזז? אני באופן אישי הפכתי לבטטת בית קטנה ..

אל ביתי נכנסה רויטל, עם חיוך גדול,ושידרה שלווה ואסרטיביות גם יחד, סוג של שילוב מנצח במיוחד במצבים עדינים כמו לידה. "מממ…" חשבתי לעצמי, "אם ככה היא נראית אחרי שתי לידות כנראה שיש תיקווה … " …. אחרי שקצת הכרנו רויטל ניסתה להבין מה הם התכנים שיותר מענינים אותי, ועליהם היא הרחיבה יותר בקורס. חלק מהנושאים עליהם עברנו היו : מהלך הלידה, (פעם ראשונה שהבנתי מה זה השלב הלנטנטי ) חשיבות התנועה , הדגימה המון תרגילים לשלבים השונים, הסבירה על משככי כאבים טבעיים ורפואיים , ונתנה המון טיפים שיכולים לסייע למהלך לידה קל יותר – כמו עיסוי פירנאום, הכנת הרחם וכו'.

אחד הדברים שכדאי לדעת על רויטל זה שיש לה מגע של זהב … היא הראתה לבן זוגי שיחיה, כיצד ניתן לעזור ולהקל על הכאבים השונים בזמן הלידה ..ומי אני שאגיד לא למסג'?? דרשתי לחזור ולהדגים לו "כי הוא לא עושה טוב כמוך" … ואפילו שקלתי להזמין אותה לפגישת רענון נוספת רק כדי לזכות בעוד כמה דקות של חסד מהידיים הנהדרות האלו …

מעבר למידע על הלידה עצמה, רויטל נתנה המון מידע אינפורמטיבי פרקטי כמו –מה אורזים בתיק בית חולים? (אז זהוא שלא באמת צריך את כל הבית בתיק … ) מה לברר בסיור המקדים בבית החולים? ומה בכלל עושים כשמגיעים לבית חולים? איך אפשר ליצור אווירה נעימה בחדר הלידה?.
עוד דברים שעברנו עליהם וכדאי להיות מודעת להם – זה מה יעבור על התינוק של מהרגע שיצא לאוויר העולם בבית החולים: איזה בדיקות יבצעו לו, חיסונים, ואפשרויות הבחירה שלך.

ומה קורה אחר כך? כולנו מתמקדים בהריון ובלידה ולפעמים שוכחים שבסוף מגיע איתנו תינוק הביתה ..חמוד ומתוק אבל צריך לטפל בו …  רויטל נתנה המון הסברים ומידע על כל מה שצריך לדעת כדי לטפל בתינוק בבית – החל מדברים שכדאי לארוז בשביל התינוק ולהביא לבית החולים, הנקה למי שמעונינת, כיצד מבצעים פעולות בסיסיות כגון – רחצת התינוק, החתלה וכו'. אך מה שאהבתי זה שמעבר לדברים הארציים, רויטל הזכירה את החשיבות של המנוחה – " קודם כל נרגעים ונחים – גופך עבר תהליכים לא פשוטים ואת זקוקה להסתגלות איטית למצב. זה לא הזמן לקרצף את הבית וגם לא לעבוד במרתון כדי לסדר את מוצרי התינוקות שעדיין לא מוקמו לפי ראות עינייך. מה שחשוב כרגע הוא שתנוחי, תאכלי אוכל מזין ובריא ובעיקר תטפלי בתינוקך, תהיי קשובה לצרכיו ותלמדי להכיר אותו" …

הפגישות עם רויטל היו חוויה, ומעבר לכל המיד שהיא נתנה היה כיף ברמה האישית. היא השאריה לי המון אינפורמציה (שרובה גם רוכזה בספרון חמוד שהיא הכינה ונותנת במתנה) שלל טיפים ועצות, והכי חשוב – ערימה של בטחון עצמי שאת הלידה הזאת אני עוברת בשלום !

רויטל אלף תודות

________________________________________________________________________

רויטל גפני דולהלהכיר את רויטל גפני טוב יותר הקליקי כאן

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה