המלצה על דנה וינונסקה יועצת הנקה IBCLC

שמי הילה, אימא לשניים, נוי בת שנתיים ותשעה חודשים  )ינקה עד גיל שנה ושמונה חודשים) ומאור בן שבעה חודשים (עדיין יונק).

כשילדתי את נוי, ההנקה עברה בצורה חלקה, כמעט ללא שום בעיות. גם אם היו בעיות, הן היו קטנות ונפתרו בקלות.

כשילדתי את מאור, הייתי בטוחה שגם כאן זה ילך חלק. חשבתי שבילד השני אני כבר אדע מה לעשות ושום דבר לא יפתיע אותי. לדאבוני, טעיתי ובגדול, אך למזלי, הכרתי את דנה שעזרה לי בכל הבעיות שהיו לי (והיו לא מעט) ובזכותה אני עדיין מניקה.

זה התחיל ארבעה ימים לאחר הלידה, נהיה לי גודש רציני שהרגשתי את גושי החלב מגיעים לי עד הגרון. הייתי אצל אימא שלי, ביום שישי, בלי משאבה וההורים שלי שומרים שבת. דנה הסבירה לי איך מוציאים חלב ביעילות באופן ידני. זו ההצלה הראשונה.

ההצלה השנייה הייתה בערך חודש לאחר הלידה. התחלתי להרגיש שהשד השמאלי ממש, אבל ממש, כואב וגדוש ולא חשוב כמה הנקתי ממנו ושאבתי ממנו, הכאב לא עבר ורק החמיר. דנה, המושיעה, הגיעה עד אליי (מרחק של 25 דקות נסיעה..) ואבחנה את הבעיה שהייתה לי. מסתבר שזו הייתה צינורית חלב סתומה (מישהו שמע על דבר כזה?!). העניין נפתר בשנייה, דקירה פצפונת בפטמה והסתימה השתחררה.

ההצלה השלישית והחשובה מכולן קרתה חודש וחצי לאחר הלידה. התחלתי להרגיש כאבים בשד הימני שלא עברו עם הנקה/שאיבה. תוך כדי שאני בטלפונים עם דנה, מנסה להסביר לה מה קורה, עלה לי החום. דנה ישר אמרה לי שזו דלקת בשד (?!?!). היא נתנה לי הוראות, לשים קומפרסים חמים, לקחת אופטלגין, לשאוב הרבה מהשד הכואב ולנוח! (מסתבר שאישה אחרי לידה צריכה לנוח אחרת היא יכולה לחטוף דלקת בשד…) ואני, בתקופה המדוברת, ממש לא נחתי. פעלתי לפי ההוראות שלה ותוך פחות מ-48 שעות הדלקת עברה, בלי אנטיביוטיקה!!

לסיכום, אני מודה לדנה מקרב ליבי ורוצה להמליץ עליה בחום. דנה היא בחורה מדהימה וסבלנית שנותנת את כולה לעזרה ולתמיכה. בנוסף, היא תמיד מתקשרת ובודקת, לאחר מכן, מה קורה עם עניין ההנקה והאם יש בעיות נוספות. ההרגשה איתה מאוד נוחה והיא זמינה לכל שאלה ותהיה. אני מאוד ממליצה לכל מי שיש שאלות/תהיות/בעיות לדבר איתה, היא תמיד תשמח לענות ובצורה חמה, אדיבה ומאוד עוזרת.

 הילה צוברי

דנה וינונסקה  להכיר את דנה וינונסקה, יועצת הנקה IBCLC

  לחצי כאן

פורסם ב:

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה