האלכוהול מונע ממך להיכנס להריון

alcoholאלכוהול הוא חלק בלתי נפרד מהבילוי שלך? אם את מנסה להיכנס להריון כדאי שתקראי את הכתבה הבאה:

את כבר בטח יודעת ששתיית אלכוהול היא לא בטוחה בזמן ההריון, רופאים אוסרים על שתייה כבדה של אלכוהול בזמן ההריון והמחמירים אוסרים גם על שתייה מתונה מאחר והם סוברים שאף היא עלולה לגרום למומים מולדים וסיבוכים לתינוק – כולל IQ נמוך. אבל מה אם את עדיין לא בהריון אלה מנסה להרות? ההוראות האלה חלים גם עליך? אם את רוצה להגדיל את הסיכויים שלך להרות התשובה היא כן, רצוי להימנע משתייה מרובה של אלכוהול, למעשה המידה המומלצת היא לא יותר מכוס אחת שתיים בשבוע.

ישנן לא מעט סיבות בגללן רצוי להימנע מאלכוהול, הראשונה היא בכך שלאלכוהול ישנה השפעה רבה על ההצלחה של ההתעברות, ובגלל שהעיתוי המדויק בו הזרע פוגש את הביצית אינו ידוע, הדבר הטוב ביותר הוא להימנע מאלכוהול או לכל הפחות להפחית כמויות. בנוסף, האלכוהול עלול לפגוע בחלוקת הביצית ולגרום לעובר פגוע גנטית שיגרום להפלה בטרימסטר הראשון.

סיבה נוספת להימנע משתייה כבדה היא יכולת שלה להתעסק עם המחזור החודשי שלך ולהפריע לביוץ החודשי.

רצוי שתדאי ותיידעי גם את הבנזוג שלך שלביצית ולזרע המיוצרים בגופנו יש קשר ישיר לסגנון החיים ולהרגלי צריכת המזון והשתייה בשלושת החודשים הקודמים להתעברות. למעשה, הם יכולים להשפיע לא רק על איכות הזרע והביצית ועל הפוריות של בני הזוג, אלא גם על בריאות העובר במשך ההריון.

ואם בכל זאת החלטת לשתות ולהרים לחיים, רצוי לעשות זאת בזמן האוכל, האוכל מעט את ספיגת האלכוהול בגוף וממזער את הסיכונים.

בהצלחה.

פורסם ב: בריאות

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה