בתור בת לחקלאי אורגני

הבלוג של ניקה : בת של חקלאי אורגני והקשר להנקהבתור בת לחקלאי אורגני, אשר מינקות  גדלה לאהוב ולהוקיר את מה שטבעי ואמיתי, ברור היה לי שאניק את בני, איתן. הקטן השתחרר מבית החולים במשקל 2.700, ומיד החל תהליך הפיטום.


לאחר 3 שבועות של הנקה מוצלחת ומהנה, החלו כאבים מטורפים בזמן שהוא ינק.
למעשה האף שלו היה קצת סתום מה שהקשה עליו לינוק. הוא הפעיל לחץ,  הרגשתי שהוא לא תופס כמו שצריך: שיחררתי והחזרתי שוב ושוב, וכמה שניסיתי זה רק כאב יותר ויותר, איתן נהיה מתוסכל, בכה, השתנק, התקשה עוד יותר לינוק, הכאיב לי יותר- ובקיצור מעגל קסמים.
בהתחלה המשכתי להתעקש ולנסות- הרי הילד מוכרח לאכול! הייתי נושכת את השפתיים שלי וממשיכה. הגעתי למצב של כאבים עזים בשני הצדדים, פתאום הבנתי מדוע יש נשים שפשוט מוותרות על זה.
זה היה מאוד מתסכל. גם פיזית סבל נוראי וגם תחושת האשם- אני לא מצליחה להניק. החלו אפילו מחשבות ממורמרות על הקטן- "איך הוא לא מצליח?! הרי כבר עשה את זה כמו שצריך…"  לא יכולתי להעניק לבן שלי את הטוב ביותר.
פורמולה לא באה מבחינתי בחשבון כיוון שאני מאמינה שהכי טוב, כמו שהטבע התכוון, להאכיל את ילדינו היונקים, בהנקה, של חלב אמם. מכל הבחינות, בריאותית, פיזיולוגית, רגשית- ידעתי שזה יהיה הכי איכותי עבורו. בעקבות כאבי התופת התחלתי לשאוב ברבאק. זה בערך מה שעשיתי כל היום- שאבתי, האכלתי, שטפתי, הרתחתי, ייבשתי, שאבתי- וחוזר חלילה. והלילות- הוי אלוהים.
כל שעתיים לקום ולשאוב כדי שיהיה לו לפני שיתעורר. בהתחלה יצא בשאיבות מעט חלב, אבל ככל שהתמדתי כמויות החלב גדלו ובזמן קצר יותר. היתרון היה שבעלי היה שותף להאכלות בלילה, יכולתי לצאת לסידורים ואמא שלי נשארה והאכילה את איתן. החיסרון- הזמן הרב שזה גזל, וכמובן שאין להשוות חלב טרי היישר מהציץ לחלב שקורר וחומם ונשאב לפני מספר שעות.
חודש שלם שאבתי מידי יום 8-12 בקבוקי חלב. העניין הוא שלא תמיד עמדתי בקצב של הקטן ולפעמים היה רעב ולא הספקתי לשאוב, או שהייתי באמצע שאיבה והוא התחיל לבכות לאוכל, ובסך הכל השאיבה לוקחת זמן ולא רציתי שהוא יבכה  מרעב ויפתח תיסכולים.
ואז, מידי פעם היתי נותנת לו פורמולה. בנוסף היו את הימים שבהם היה במקפצת גדילה ומרוב שאיבות פתאום החזה התרוקן. לא יוצא יותר חלב.
בכל פעם אחרי שהיה אוכל פורמולה היה סובל מגאזים והתכווצויות. בכי נוראי מכאב שכלום לא הרגיע ורק אחרי כמה דקות זה נרגע. ידעתי לזהות שהתופעה מתרחשת אחרי הארוחה של הפורמולה.  חלב אם ממש לא עולל לו את התופעות הללו.
רגשות המצפון שלי דחפו אותי להמשיך ולשאוב כי הבנתי שאם אאכיל אותו בפורמולות, סביר להניח שבשבועות או אולי החודשים הקרובים יסבול מכאבי בטן. מידי פעם הייתי מנסה שוב להניק, אבל אחרי שהתחלתי עם בקבוקים הוא התבלבל ולא הצליח להסתדר עם יניקה משד.

לאחר כחודש,  נתקעתי ברגע שלא הספקתי לשאוב והקטן בכה ובכה- רוצה אוכל- עכשיו! אמרתי לעצמי, נו טוב- ננסה… בחוסר אמון שלפתי שד ו- וואלה, ינק כמו גדול. התלהבתי ובהאכלה שאחרי שוב- הצמדתי את הקטן ו… כאבים!! נשבעתי לבעלי שבחיים לא אניק יותר! רק שאיבות! למחרת בבוקר התאפסתי על עצמי, התקשרתי לשרונה נגבי, יועצת ההנקה. אמרתי שאם בפוקס הצליח אז טמונה בו היכולת ושווה לנו לנסות.
שרונה באה והצילה אותנו! הדריכה אותי וחיזקה אותי. החזירה לי את הביטחון- ביכולת של הקטן לינוק, ושלי להניק. בתוך ארבעה ימים מקורטעים זה נהיה קל וטבעי. הקטן בן ארבעה חודשים ושוקל 7.5 קילו . טפו טפו טפו. רק מההנקות… שרונה הסבירה לי שבזכות העובדה ששאבתי נשמר החלב גם לאחר חודש שבו הקטן בכלל לא ינק, וזה מה שמאפשר היום את המשך ייצור החלב ואת היכולת שלי להניק אותו.
נכון שזה נשמע קשה ומתיש (וכך זה גם היה) אבל רק עבורי. עבור איתן, בכל פעם שהיה רעב היה מקבל ארוחה טובה, פעמים בודדות היתה ההאכלה מהפורמולה שלא היתה נעימה עבורו אבל גם את זה עברנו.
אם יש לך סבלנות וההנקה חשובה לך,
תני לעצמך צ'אנס.
אל תתיאשי!

שרונה נגבי יועצת הנקה אינדקס יועצות ומומחים להנקהלעמוד של שרונה נגבי- יועצת הנקה- הכנסי כאן>>

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

1 תגובה אחת "בתור בת לחקלאי אורגני"

קישור חוזר | RSS תגובות

  1. מאת שרון אחות מוסמכת,יועצת הנקה ודולה לאחר לידה:

    ברורררררררר שרונה אלופה

הוסף רשומת תגובה