מה עושים כשהתינוק שונא להיות על הבטן?

אם את אמא טרייה לתינוק ראשון את כבר בטח מבולבלת – להשכיב על הבטן או על הגב?

מצד אחד בכל מקום מזהירים אותך לא להשכיב את התינוק לישון על הבטן מחשש למוות בעריסה, מצד שני, כבר בטח הספיקו להלחיץ שזה מאוד חשוב להשכיב את התינוק על הבטן כדי שילמד להרים את הראש.

ומה אם הוא מתנגד בכל תוקף? להקל על הקטן, גם ככה הוא כזה גוזל מפוחד? או שיתמודד – חייבים לחזק חגורת כתפיים אחרת יהיה לו עיכוב התפתחותי

הרבה מאוד בעד ונגד, אמא אחת מבולבלת ותינוק סרבן שלא אוהב להיות על הבטן! אז מה עושים?

קודם כל תנשמי עמוק, התינוק שלך הוא לא היחידי! תינוקות לרוב לא אוהבים להיות על הבטן בזמן ערות, זה מחייב אותם לאמץ קבוצת שרירים גדולה שעדיין שאינה מפותחת מספיק, אך כאמור, השכיבה על הבטן היא מאוד חשובה, היא מאפשרת לתינוק לחזק את חגורת ההזדמנות להגמיש סט שרירים שונה ממה שהוא עובד עליהם כשהוא על הגב- שרירים שבסופו של דבר חייבים לחזק אותם על מנת לשלוט במיומנויות שונות כמו ישיבה, היפוך, זחילה ומוטוריקה עדינה. אז איך בכל זאת גורמים לו להישאר על הבטן? יש לנו כמה טריקים שיכולים לעזור:

השתמשי בשיפוע קטן יותר, הניחי את התינוק על החזה שלך כשהוא שכוב על בטנו, את יכולה לדבר איתו ולשיר לו בזמן הזה. תינוקות,במיוחד בגילאים כל כך קטנים נמשכים לפרצופים ולקול, הרצון שלהם לראות את הפנים המדברות אליהם גורם להם לנסות ולהרים את הראש. השכיבה על החזה היא תנוחה שלרוב יותר נעימה עבור התינוק והיא נהדרת במיוחד בימיו הראשונים של התינוק כאשר בזמן הערות שלו קצר במיוחד.

השתמשי בגירויים, שכבי על הבטן לצידו של התינוק או מולו, על משטח נוח ונעים, לא נעים מידי כך שלא ירצה לקום ממנו, ואז שעשעי אותו בשירים ודיבורים, אפשר להניח מולו מראה או חפץ שמשמיע קול.

גווני את הנוף הנשקף לתינוק, הניחי אותו כל פעם המקום אחר בבית, אפשרי לו לראות מגוון של מקומות שיסקרנו אותו ויגרמו לו לרצות להסתכל. שיטה טובה נוספת היא לנצל את הטיולים הרגליים בחוץ לזמן בטן, אם ברשותך עגלה עם עריסה או כזו המאפשרת שכיבה של 180 מעלות הניחי את התינוק על הבטן בזמן הטיול, בנוסף לנוף המשתנה גם הרעידות הקטנות הנעימות לתינוק יאפשרו לו להישאר כך זמן רב יותר.

השתמשי במגע, אם הוא נהנה מעיסוי תינוקות זה רעיון טוב לנסוך לעשות לו עיסוי כשהוא על הבטן. גם טפיחות קלות על במעלה ומורד הגוף בליווי שיר יכולים להנעים את זמנו ולאפשר דקות ארוכות יותר בתנוחה הזו.

חשוב לזכור שבכוח לא לומדים כלום ולא להכריח את התינוק להישאר על הבטן אם הוא לא מעוניין, לנסות כל פעם למספר שניות בודדות ולהגדיל כל פעם בהתאם לנכונות שלו. אם הוא לא משתף פעולה, עשי הפסקה והניחי לשכב בתנוחה אחרת שנעימה לו ונסי שוב מאוחר יותר. בזמן המנוחה ודאי שהוא נמצא בתנוחה שמאפשרת לו לנוע ולהפעיל את השרירים, המעיטי בהנחת התינוק בטרמפולינה או סלקל שאינם מאפשרים לתינוק מרחב תנועה.

הטיפ שלנו הוא לנסות ולהניח את התינוק על הבטן כבר בימיו הראשונים. ככל שעובר הזמן משקל ראשו של התינוק גדל ויהיה לו פחות נח בתנוחה הזו וקשה יותר להרים את הראש. בהצלחה.

אם הטיפים שלנו עזרו לך ספרי לנו על זה, מחכות לתגובות ושיתופים

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה