אושרה הצעת חוק המעניקה שעת הנקה לאבות

השבוע אושרה על ידי ועדת השרים לענייני חקיקה "חוק הורות שיוויונית" המציע מספר תיקונים בחקיקה כדי לעודד אבות לחלוק עם האמהות את הטיפול בילדיהם.

במסגרת התיקון לחוק, גם האבות יהיו זכאים ל"שעת הנקה", שתקרא מעכשיו "שעת הורות", במשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה של האם, כך שגם הם יוכלו לקחת חלק במטלות ההוריות ולאסוף את הילדים מהגן בסוף היום.

במסגרת הצעת חוק הורות שיוויונית, המונח "חופשת לידה" יהפוך ל "תקופת לידה והורות" וזאת במטרה לעודד אבות לחלוק עם האם את חופשת הלידה.

dudi-vaknin______________1_0יוזמת החוק היא ח"כ רחל עזריה (כולנו), לדבריה: "בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים במשפחה הישראלית שלא באים לידי ביטוי בדיני העבודה. החוק הזה הוא מקבץ תיקונים שמטרתם לאפשר לבני זוג לחלק ביניהם את משימות גידול הילדים באופן שבו הם מחליטים כתא משפחתי. החוק מיטיב עם כל המשפחה: הילדים זוכים לגדול עם שני ההורים, האבות זוכים לזמן יקר עם הילדים, והאמהות זוכות לשותפות בגידול הילדים שמאפשרת להן להתחרות באופן שווה יותר בשוק העבודה".

החוק יקודם לאחר קריאה טרומית בתיאום עם משרדי הממשלה הרלוונטיים.

לכתבה המקורית לחצי כאן

בנימה אישית,

כל הצעת חוק המעודדת נטילת אחריות הורית על ידי האבות היא מבורכת וראויה, יחד עם זאת, לעודד גברים לקחת חופשת לידה על חשבון זו המוענקת לאמהות, אין בה עזרה אמיתית לנשים ואפילו פגיעה בחשיבות של אותה מנוחה הכרחית לאם והצרכים הרגשיים של האם והתינוק.

על פי חוק, בישראל, חופשת הלידה של הגברים יכולה להתחיל 6 שבועות לאחר הלידה ובתנאי שהאישה חוזרת לעבוד, מצב אבסורדי שכן האישה לרוב לא במצב פיזי או נפשי לחזור לעבודה בתום שישה שבועות של משכב הלידה, ודווקא בזמן הזה זקוקה לתמיכה וסיוע של בן הזוג.

הצעת החוק אושרה לאחר שלפני שבוע קיבלנו את הבשורה שמארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, ייקח חופשת לידה של חודשיים לאחר לידת ביתו, ובאותה נשימה הכריז על כך שלעובדי פייסבוק, נשים וגברים, תגיע חופשת לידה של 4 חודשים.

אם באמת רוצים לחולל שינוי ולצמצם את הפער בין שוויון ההזדמנויות הניתן לנשים וגברים, החוק צריך להעניק לאבות חופשת לידה מסובסדת, של מספר שבועות, בזמן חופשת הלידה של האם, להיות לה לעזר, לתמוך בה ולהיות שם גם עבור הילדים הבוגרים יותר, במידה ויש. כמובן, שלאחר מכן בני הזוג יהיו רשאים להחליט מי מהם ימשיך את חופשת הלידה ומי יחזור לעבודה.

שעת הנקה של 4 חודשים אינה מספיקה, לא לאבות ובטח שלא לאמהות, השיוויון בגידול הילדים צריך להתקיים תמיד ולא רק בחודשים המעטים לאחר הלידה, צריך לאפשר לאבות, כמו לאמהות, ימי עבודה קצרים יותר, לפחות בחלק בימות השבוע, כדי לעודד אותם לקחת חלק פעיל יותר בגידול הילדים.

ספרי לי מה את חושבת על הצעת החוק החדשה, האם היא באמת יכולה לחולל שינוי?

הכותבת היא גלית לחמני, נשואה ואמא, עורכת תוכן באתר מניקה .

 

 

פורסם ב: מאמרים

על המחבר:

תגובות פייסבוק

comments

הוסף רשומת תגובה